Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Trečiadienį Parlamente Strasbūre įteikta Sacharovo premija už minties laisvę. Šiemet ji atiteko Raifui Badaviui, tinklaraštininkui iš Saudo Arabijos. Jis buvo nuteistas „už islamo įžeidimą“ ir dabar yra kalėjime, todėl premiją atsiėmė jo žmona E. Haidar.        

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas trečiadienį iškilmingai įteikė Sacharovo premiją už minties laisvę, kurią šiemet pelnė Saudo Arabijos tinklaraštininkas Raifas Badavis. Jis dabar atlieka bausmę „už islamo įžeidimą“, todėl premija perduota jo žmonai Ensaf Haidar. „Raifas Badavis – ne nusikaltėlis. Jis – rašytojas ir laisvai mąstantis žmogus“, – per premijos įteikimą Strasbūre kalbėjo šiuo metu Kanadoje gyvenanti E. Haidar.

Šių metų Sacharovo premija už minties laisvę skirta Saudo Arabijos tinklaraštininkui ir žmogaus teisių aktyvistui Raifui Badaviui.        

Šių metų Sacharovo premija už minties laisvę skirta įkalintam Saudo Arabijos tinklaraštininkui Raifui Badaviui. Kitą savaitę jis bus pagerbtas premijos įteikimo ceremonijoje Strasbūre, kur jam atstovaus Kanadoje gyvenanti žmona Ensaf Haidar. Ceremoniją galėsite tiesiogiai stebėti internetu trečiadienį, o kol kas siūlome plačiau susipažinti su laureatu.

Sekite naujienas „Twitter'yje“ 
  • #Sakharov 

Straipsniai 

2015 m. Sacharovo premijos finalininkai (iš karės į dešinę): R. Badawi, „Mesa de Unidad Democrática“ ir B. Nemcovas © „Amnesty International“ ir © AP images / Europos Sąjunga – EP        

Šiemetinės Sacharovo premijos už minties laisvę finalininkai – Saudo Arabijos tinklaraštininkas Raifas Badawi, Venesuelos opoziciją vienijanti koalicija „Mesa de Unidad Democrática“ (Demokratinė vienybės platforma) ir nužudytasis Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas.Laureatas paaiškės spalio 29 dieną, o premija bus įteikta gruodžio 16 dieną Strasbūre.

2015 m. Sacharovo premija už minties laisvę bus įteikta gruodžio 16 dieną Strasbūre        

Šiemetiniame kandidatų gauti EP Sacharovo premiją už minties laisvę sąraše – už islamo įžeidimą nuteistas Saudo Arabijos blogeris, moterų teisių aktyvistė iš Somalio, Venesuelos opozicionieriai, nužudytasis Rusijos politikas, įkalinta Ukrainos pilotė ir paslapčių viešintojai. Jų kandidatūros oficialiai pristatytos rugsėjo 28 dieną bendrame Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetų bei Žmogaus teisių pakomitečio posėdyje.

Kaip renkamas Sacharovo premijos laureatas?        

Sacharovo premiją už minties laisvę kiekvienais metais skiria Europos Parlamentas. Įsteigta 1988 metais, ši premija skiriama asmenims arba jų grupėms už veiklą ginant žmogaus teises ir pagrindines laisves. Pasitelkę infografiką sužinokite, kaip ši premija skiriama.