Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Belaukiant traukinio į Vokietiją © Marie Dorigny / ES 2015        

Į Europą nuo karo ir skurdo bėgantys prieglobsčio pabėgėliai susiduria su įvairiais sunkumais, o pabėgėlės ir prieglobsčio prašančios moterys dažnai patiria diskriminaciją ir yra pažeidžiamesnės dėl seksualinės prievartos ir smurto dėl lyties savo kilmės, tranzito ir atvykimo šalyse. Kovo 8–ąją minint Tarptautinę moters dieną Europos Parlamentas siekia atkreipti dėmesį į jų padėtį.

Marie Dorigny (kairėje) ir Mary Honeyball        

Pagrindinė šių metų Tarptautinės moters dienos tema Europos Parlamente – moterų pabėgėlių padėtis Europos Sąjungoje. Kovo 8–ąją plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai balsuos dėl pranešimo šia tema. Pakalbinome jį parengusią Mary Honeyball (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė) ir prancūzų fotografę Marie Dorigny, kurios nuotraukos apie varginančią prieglobsčio siekiančių moterų kelionę į Europą eksponuojamos EP Lankytojų centre Briuselyje ir įvairiose ES šalyse.

Straipsniai 

Filippo Grandi, UN High Commissioner for refugees addresses the plenary        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Antradienį Tarptautinės moters dienos proga vykusiose diskusijose su JT vyriausiuoju pabėgėlių reikalų komisaru Filippo Grandi, Europos Parlamento (EP) svečias paragino ES gerbti pagrindines vertybes ir nepritarti besąlygiškam pabėgėlių gražinimui. Savo ruožtu EP pirmininkas M.Schulz atkreipė dėmesį į nuolatines Parlamento pastangas kovoti su prievarta prieš moteris visais atvejais: ir kilmės šalyse, ir kelionėse ir pasiekus Europą.

Parodoje apie moteris pabėgėles © Dysturb, Olmo Calmo 2016        

Pagrindinė šių metų Tarptautinės moters dienos tema Europos Parlamente – moterų pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų padėtis Europos Sąjungoje. Kovo 8–ąją plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos šia tema. Migrantų krizė, įskaitant prieglobsčio siekiančių moterų padėtį, taip pat bus EP sesijos debatų su Jungtinių Tautų Vyriausiuoju pabėgėlių komisaru Filippo Grandi tema. Šiuos ir kitus debatus galite stebėti tiesiogiai internetu.

Registracijos centre Vokietijoje © Marie Dorigny / ES 2015        

Bėgdamos nuo karo moterys ir mergaitės dažnai patiria smurtą ne tik savo kilmės šalyse, bet ir per pačią kelionę ar netgi jau atvykusios į Europą. Minėdamas šių metų Tarptautinės moters dieną Europos Parlamentas siekia atkreipti dėmesį į moterų pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų padėtį Europos Sąjungoje. Tai – pagrindinė EP renginių, skirtų Tarptautinei moters dienai, tema. Kovo 8–ąją plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai pritarė EP pranešimui šia tema.

Moterys pabėgėlės: faktai ir skaičiai        

Minėdamas šių metų Tarptautinės moters dieną Europos Parlamentas siekia atkreipti dėmesį į prieglobsčio siekiančių moterų ir mergaičių padėtį. Bėgdamos nuo karo jos dažnai patiria diskriminaciją ir yra pažeidžiamesnės dėl seksualinės prievartos ir smurto dėl lyties savo kilmės, tranzito ir atvykimo šalyse. pasitelkę infografiką sužinokite daugiau apie prieglobsčio prašytojų demografinius rodiklius.

Straipsniai 

Straipsniai 

Vaizdo ir garso medžiaga 

Straipsniai