Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

MEPs debates the guidelines for the EU negotiations with the UK that the European Council agreed at its last meeting in April.        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienio rytą Strasbūre surengtoje diskusijoje dėl pasirengimo „Brexit“ deryboms europarlamentarai pasveikino 27 ES šalių vienybę ir paragino ją išnaudoti tolesnei ES reformai, siekiant pateisinti piliečių lūkesčius.

Infografikas: kuriose šalyse gyvena daugiausiai JK piliečių?        

JK išstojimas iš ES paveiks milijonus šioje šalyje gyvenančių ir dirbančių kitų ES šalių piliečių. Gegužės 11 dieną bendrame Piliečių laisvių, Peticijų ir Užimtumo komitetų posėdyje bus aptarta Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES šalių piliečių ir kitose ES šalyse gyvenančių JK piliečių situacija po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Sąjungos. Stebėkite debatus tiesiogiai internetu nuo 16 val. Lietuvos laiku.

Straipsniai 

„Brexit“ derybų raudonosios linijos        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Iki išstojimo datos Jungtinė Karalystė (JK) gali naudotis visomis ES narės teisėmis, tačiau kartu turi vykdyti visus įsipareigojimus ES, trečiadienį pažymėjo Europos Parlamentas (EP). Šia rezoliucija, kuriai pritarė 516 europarlamentarų, nepritarė 133, o susilaikė 50, jie nustatė svarbias sąlygas tam, kad EP galėtų ratifikuoti JK išstojimo susitarimą. Esminis EP reikalavimas – lygiavertė JK gyvenančių ES piliečių ir Sąjungoje gyvenančių britų teisių apsauga.

 Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani Londone        

Balandžio 20 dieną Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani lankėsi Londone, kur kartu su šalies ministre pirmininke Theresa May aptarė EP poziciją derybose dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES. „Europos Parlamento žinutė aiški: mūsų svarbiausias prioritetas – apginti žmonių interesus, – pažymėjo EP vadovas. – Piliečiai nusipelno tikrumo dėl savo ateities po Brexit.“ Jis taip pat pakvietė T. May apsilankyti Europos Parlamente.

Kaip prasidės ir baigsis JK išstojimo iš ES procesas ?        

Trečiadienį, kovo 29 dieną, Jungtinė Karalystė pranešė Europos Vadovų Tarybai apie savo ketinimą išstoti iš Europos Sąjungos. Tai leidžia pradėti formalų išstojimo procesą pagal ES sutarties 50–ąjį straipsnį, įskaitant derybas dėl susitarimo, kuriuo bus nustatyta JK išstojimo iš ES tvarka. Derybų trukmė – dveji metai, nebent abi pusės vieningai nuspręstų jas pratęsti. JK ir ES turės susitarti ir dėl būsimų santykių. Sužinokite daugiau apie JK išstojimo iš ES procesą ir Parlamento vaidmenį jame.

Conference of Presidents after the UK government’s triggered of Article 50 TEU        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienio vakarą Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueiga pritarė rezoliucijos projektui, kuriame minimos svarbios sąlygos tam, kad EP patvirtintų Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo susitarimą. Kitą trečiadienį dėl šios rezoliucijos bus balsuojama Strasbūre rengiamoje plenarinėje sesijoje.

Straipsniai 

UK referendum: European Parliament debate on outcome and consequences        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Pradėdamas neeilinę Europos Parlamento (EP) sesiją Briuselyje, jo pirmininkas Martin Schulz pažymėjo, kad Jungtinės Karalystės (JK) piliečių sprendimas palikti ES neturi precedento. Jis pasveikino sesijoje dalyvavusį ES finansinių paslaugų komisarą J. Hill ir padėkojo jam už darbą Europos Komisijoje. Vėliau sekusiose diskusijose dauguma europarlamentarų apgailestavo dėl JK referendumo rezultatų, nors dalis jais džiaugėsi.

Jūsų, kaip ES piliečio, teisės        

Artimiausiu metu Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga pradės derybas dėl JK išstojimo iš ES tvarkos ir būsimų santykių. Susitarimas dėl išstojimo, kaip ir bet koks galimas būsimas susitarimas dėl ES ir JK santykių, galės būti sudarytas tik pritarus Europos Parlamentui. Trečiadienį europarlamentarai aptars sąlygas JK išstojimui ir balsuos dėl rezoliucijos šia tema. Pasitelkę siužetjuostę viršuje sužinokite, kokių svarbių papildomų teisių suteikia ES pilietybė.