Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Naujos taisyklės turėtų užkirsti kelią automobilių išmetamųjų teršalų skandalams ateityje        

Po metus trukusio tyrimo balandžio 4 d. Europos Parlamento nariai aptarė 2015 m. pabaigoje įsteigto EP tyrimo komiteto, siekusio nustatyti automobilių gamintojų manipuliavimo taršos matavimo įranga aplinkybes, išvadas ir balsavo dėl rekomendacijų, kaip užkirsti kelią taršos rodiklių klastojimui. Pateiktose rekomendacijose europarlamentarai siūlo griežtinti automobilių sertifikavimą ir šio sektoriaus priežiūrą, taip pat užtikrinti testavimo centrų bei priežiūros institucijų nešališkumą.

Automobilių išmetamosios dujos – tyrimo komitetas pasimoko iš skandalo        

Po metus trukusio tyrimo šiandien EP Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo (EMIS) komiteto nariai balsuos dėl galutinės tyrimo ataskaitos, kuria ragina vykdyti griežtesnę automobilių testavimo kontrolę ir įgyvendinti taisykles Europos lygmeniu. „Iš praeities pasimokėme ir dabar atliksime savo namų darbus <...>, kad šis skandalas nebepasikartotų“, – teigė EP pranešimo bendraautoris Jens Gieseke (Europos liaudies partija, Vokietija). Daugiau – „EuroparlTV“ reportaže viršuje.

EP pranešėjas Daniel Dalton        

Skandalas dėl „Volkswagen“ manipuliacijų išmetamųjų teršalų matavimo testais atskleidė automobilių sertifikavimo Europos Sąjungoje trūkumus. EP Vidaus rinkos komiteto nariai ketvirtadienį pritarė siūlymams, kuriais siekiama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams. Viena naujovių – kontroliuoti jau apyvartoje esančių automobilių atitiktį ES saugumo ir aplinkosaugos reikalavimams. Apie tai kalbėjomės su EP pranešimą parengusiu Daniel Dalton (Konservatoriai ir reformistai, Jungtinė Karalystė).

Išmetamųjų teršalų matavimo automobilių sektoriuje skandalo tyrimo komiteto pranešimo bendraautoriai pasakoja apie aplaidumą ir pastaraisiais metais vykusį sukčiavimą.        

Įpusėjus EP tyrimui dėl manipuliavimo automobilių taršos rodikliais europarlamentarai turi aiškesnį vaizdą apie tai, kaip automobilių gamintojai sugebėjo parodyti, jog jų automobiliai teršia mažiau nei iš tikrųjų. Antradienio popietę jie pritarė preliminariai ataskaitai šiuo klausimu, o mes pakalbinome ją parengusius Gerben–Jan Gerbrandy (Liberalai ir demokratai, Nyderlandai) ir Pablo Zalba Bidegain (Europos liaudies partija, Ispanija). Visą interviu žiūrėkite „EuroparlTV“ reportaže viršuje.

Straipsniai 

EP nariai taip pat svarsto siūlymus reformuoti automobilių taršos testavimą        

„Volkswagen“ emisijų skandalo tyrimui besitęsiant, antradienį, rugpjūčio 30 d., Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje komiteto (EMIS) nariai išklausys buvusį ES pramonės komisarą Günter Verheugen. Europos Parlamentas taip pat svarsto teisės aktų pakeitimus, kuriais siekiama pagerinti automobilių taršos testų patikimumą. Pasitelkę infografikus sužinokite daugiau apie automobilių išmetamųjų dujų testavimą.

EP nariai tiria įtariamus ES teisės pažeidimus, susijusius su automobilių taršos matavimais © AP Images / ES – EP        

Trečiadienį ir ketvirtadienį EP Išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimo (EMIS) komiteto nariai išklausys automobilių gamintojų atstovus ir buvusius eurokomisarus dėl manipuliavimo automobilių taršos testais skandalo. Klausymus galėsite tiesiogiai stebėti internetu. Be to, ketvirtadienį nuo 15 val. Lietuvos laiku EP puslapyje „Facebook’e“ apie EP vykdomą tyrimą kalbės ir į internautų klausimus atsakys komiteto vadovė Kathleen Van Brempt (Socialistai ir demokratai, Belgija).

EMIS ir NOx: faktai ir skaičiai        

Dėl prastos oro kokybės ES kasmet pirma laiko miršta daugiau nei 400 tūkst. žmonių. Automobiliai, ypač dyzeliniai, yra vienas pagrindinių oro taršos azoto oksidais, įskaitant nuodingąjį azoto dioksidą, šaltinų. ES riboją šių ir kitų teršalų išmetimą bei nustato jų matavimo metodiką. Bet tyrimai rodo, kad keliuose išmatuotos emisijos yra kelis kartus didesnės nei matuojant laboratorijose. Siekdami, kad matavimų rezultatai kuo labiau atitiktų realybę, EP nariai svarsto teisės aktų pakeitimus.

Pranešimas spaudai 

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) nutarė įsteigti tyrimo komitetą, kuris sieks nustatyti, ar automobilių gamintojams manipuliuojant taršos matavimo įranga Europos Komisija ir ES valstybės tinkamai laikėsi Sąjungos teisės aktų. Komitetą sudarys 45 nariai, kurie per 12 mėnesius įpareigoti pateikti galutinę ataskaitą.