Autorių teisių reforma pasiekė finišo tiesiąją 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Ir toliau bus galima dalintis „memais“, GIF failais ir trumpomis naujienų straipsnių ištraukomis. Tai užtikrins naujosios autorių teisių taisyklės, dėl kurių EP balsuos kovo pabaigoje.

Didelės internetinės platformos daugiau nebegalės užsidirbti pinigų naudodamos žurnalistų ir menininkų sukurtą turinį, jei nemokės jiems teisingo atlygio. Naujosios taisyklės labiausiai paveiks tokias interneto platformas kaip „Youtube“, „Facebook“ ir „Google News“. Plačiau – vaizdo įraše.

„Pasiekėme tikrai gerą susitarimą. Žinoma, pradinė EP pozicija dėl interneto platformų atsakomybės buvo stipresnė. Taip pat siūlėme gretutines teises sporto renginiams. Prie pastarojo klausimo galėtume dar grįžti ateityje. Tačiau dabar esu patenkintas, kad pasiekėme gerą ir subalansuotą kompromisą su Taryba“, – pabrėžė EP pranešėjas šiuo klausimu Axel Voss (Europos liaudies partija, Vokietija).

Vasario 26 dieną EP Teisės reikalų komitetas patvirtino Parlamento ir Tarybos derybininkų pasiektą susitarimą dėl autorių teisių direktyvos. Už tokį sprendimą balsavo 16 komiteto narių, prieš – 9.

„Tikimės, kad balsavimas plenarinėje sesijoje įvyks dar kovą. Tuomet procedūra būtų baigta ES lygiu, o valstybės narės turėtų šią direktyvą įgyvendinti per dvejus metus“, – teigė A. Voss.