Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Pabėgėlių integracija – perženkime sienas        

Padidėję migracijos srautai bei tūkstančiai ES dingusių pabėgėlių vaikų rodo, jog dabartinė ES prieglobsčio sistema sunkiai susidoroja su migrantų antplūdžiu ir privalo būti reformuota.

Migrantai iš Afagnistano pasiekė Lesvos salą.        

Migracija - tai ir iššūkis, ir galimybė Europai. Sužinokite, ką daro ES, kad įveiktų migrantų krizę.

Straipsniai 

Kątik į Graikiją atvykę pabėgėlių vaikai.        

Per pastaruosius keletą metų Europa susiduria su didžiausiu pabėgėlių antplūdžiu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba sutinka valtį, kurioje yra 43 Sirijos pabėgėliai.        

Migrantų krizė Europoje atskleidė ES prieglobsčio sistemos trūkumus ir privertė ES imtis atitinkamų veiksmų. Sužinokite daugiau apie EP atsaką į šį iššūkį.

22 metų pabėgėlė iš Sirijos UNHCR organizuojamuose anglų kalbos kursuose. Leros, Graikija.        

2016 m. ES užregistravo 1,2 mln. prieglobsčio prašymų. Sužinokite daugiau apie EP vaidmenį sprendžiant pabėgėlių integracijos klausimą.

Vienuolikmetė Adiba dalinasi palapinę su mama ir 4 broliais pabėgėlių stovykloje Makedonijoje.        

Siekiant įveikti migrantų krizę EP nariai ir ES šalys svarsto pasiūlymus, kurie padėtų pereiti prie veiksmingos, teisingos ir žmogiškos prieglobsčio politikos.

ES ir Turkijos susitarimas dėl migrantų: EP narės atsako į „Facebook“ gerbėjų klausimus        

Antradienį Europos Parlamento nariai plenarinėje sesijoje Strasbūre diskutuos ir balsuos dėl rezoliucijos, kuria siūloma sukurti bendrą ES prieglobsčio prašymų registravimo sistemą, kuri leistų ES šalims pasidalinti prieglobsčio prašytojus remiantis kvotomis. Savo ruožtu pasitelkę reportažą viršuje sužinokite, ką EP rezoliucijos rengėjos mano apie ES ir Turkijos susitarimą valdyti migracijos srautus ir apie pabėgėlių integravimą.

Serbia. Refugees and migrants transit through the Balkans        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Dabartinės ES prieglobsčio sistemos nesugebėjimas susidoroti su migrantų srautais reikalauja radikaliai reformuoti Dublino taisykles, nustatančias, kuri šalis atsakinga už prieglobsčio prašymo nagrinėjimą. Tai pažymima trečiadienį EP narių patvirtintoje rezoliucijoje. Jie siūlo sukurti bendrą prieglobsčio prašymų registravimo sistemą, kuri būtų paremta kvotomis ir „karštuose“ migracijos srautų valdymo centruose esančių prieglobsčio prašytojų paskirstymu tarp valstybių narių.

Straipsniai 

Sirijos pabėgėlių stovykla        

Šiuo metu Turkijoje glaudžiasi daugiau nei 2,5 mln. prieglobsčio prašytojų iš Sirijos, o pernai per šią šalį į Europą atvyko per 1 mln. sirų. Siekdama jiems padėti ES neseniai sutarė skirti 3 mlrd. eurų pabėgėliams Turkijoje remti. Vasario 8–10 d. čia lankosi EP Biudžeto ir Piliečių teisių komitetų delegacijos, kurios vertina humanitarinę padėtį ir ES pagalbos pastangų veiksmingumą.

Pabėgėlių krizė ir migrantų srautai į Europą: EP vadovas apie Turkijos prašymą skirti daugiau lėšų ir paspartinti derybas dėl narystės ES        

Turime bendradarbiauti su Turkija dėl pabėgėliams palankių priemonių, pirmadienį pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas po susitikimo su Turkijos premjeru Ahmetu Davutoğlu. Jie aptarė migrantų srautų valdymą, vizų režimo Turkijos piliečiams liberalizavimą ir žiniasklaidos laisvės padėtį šioje šalyje. Pokalbis įvyko prieš šiandien prasidėjusį ES ir Turkijos aukščiausiojo lygio susitikimą dėl priemonių stabdyti migrantų srautus į Europą.

Straipsniai 

Sirijos pabėgėlių šeima pakeliui į Austriją © UNHCR/Mark Henley        

„Jei Šengenas žlugs, tai bus Europos projekto pabaigos pradžia“, – ketvirtadienį Europos Parlamente teigė ES migracijos komisaras Dimitris Avramopoulos. Piliečių laisvių komiteto nariams jis apžvelgė, kaip įgyvendinamos migrantų krizės sprendimo priemonės. „Krizė gilėja, o šalių vienybė pavojuje“, – kalbėjo jis, ragindamas valstybes nares rodyti didesnį solidarumą ir įgyvendinti savo pažadus dėl pabėgėlių priėmimo.

Martinas Schulzas kartu su Graikijos premjeru A.Tsipras aptarė pabėgėlių perkėlimą.        

Lapkričio 4 dieną iš Graikijos į Liuksemburgą išvyko pirmoji perkeliamų pabėgėlių grupė. Jų išlydėtuvėse dalyvavo ir EP pirmininkas Martinas Schulzas. Kitą dieną jis taip pat lankėsi Graikijos Lesbo saloje esančiame pabėgėlių centre, kur kasdien registruojama apie 2,5 tūkst. žmonių, ieškančių prieglobsčio Europoje.

European Parliament plenary debate on recent terrorist attacks in Paris        
Pranešimas spaudai 

Pranešimas spaudai 

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) vykusiose diskusijose dėl teroristinių išpuolių Paryžiuje dauguma EP narių kvietė vengti neapykantą kurstančio populizmo ir netapatinti pabėgėlių bei teroristų. Kartu europarlamentarai ragino ES šalis stiprinti saugumą, intensyviau keistis žvalgybine informacija ir investuoti į kovos su terorizmu pajėgumus.