Saugumas 

Šios kategorijos produktai 

ES gynyba: glaudesnio bendradarbiavimo link        

Saugumas 
 

Įtampa tarptautinėje arenoje verčia Europos Sąjungą didinti gynybos pajėgumus ir stiprinti karinį bendradarbiavimą. Sužinokite apie EP vaidmenį šioje srityje.

Iš kairės į dešinę: Matthias Fekl, Thomas de Maizière ir Piliečių laisvių komiteto pirmininkas Claude Moraes        

Praėjus keletui dienų po teroro išpuolio Londone, Vokietijos ir Prancūzijos vidaus reikalų ministrai lankėsi Europos Parlamente Briuselyje, kur kartu su Piliečių laisvių komiteto nariais aptarė saugumo situaciją Europoje. Kovo 27 d. vykusioje diskusijoje jie kalbėjo apie būtinybę stiprinti ES išorės sienų apsaugą, geriau keistis informacija ir kovoti su radikalizmu ir terorizmu.

ES šalių gynybinių pajėgumų sutelkimas atneštų nemažai naudos.        

Skaičiuojama, jog geresnis gynybai skirtų lėšų panaudojimas labiau bendradarbiaujant, ypač planuojant ir vykdant viešuosius pirkimus, kad būtų išvengta dubliavimosi ir susiskaidymo, padėtų kasmet sutaupyti milijardus eurų. Kovo 16 dieną europarlamentarai patvirtino rezoliuciją, kurioje siūlomi būdai, kaip tai pasiekti. Be to, valstybės narės raginamos įvykdyti NATO pajėgumų tikslą – mažiausiai 2 proc. BVP skirti gynybos išlaidoms.

EP narių patvirtintos ir svarstomos kovos su terorizmu priemonės        

Radikalizuoti bei į Siriją ir Iraką kovoti vykstantys ES šalių piliečiai kelia vis didesnę grėsmę saugumui. Daugelį pastarojo meto teroro išpuolių Europoje įvykdė būtent šie vadinamieji užsienio kovotojai. Vasario 16 dieną europarlamentarai pritarė direktyvai, kuria siekiama sustiprinti ES teroristinių išpuolių prevencijos teisinę sistemą kriminalizuojant parengiamąsias veiklas. Pasitelkę infografiką sužinokite daugiau apie EP patvirtintas ar svarstomas kovos su terorizmu priemones.

Kitą savaitę europarlamentarai plenarinėje sesijoje balsuos dėl pranešimo, kuriuo siūloma sukurti robotikos srities taisykles. Šia proga Parlamentas antradienį surengė seminarą žurnalistams, kuriame, be kitų ekspertų, viešėjo ir neįprastas svečias – robotas vardu Sheldonas.        

Saugumas 
 

Kitą savaitę europarlamentarai plenarinėje sesijoje balsuos dėl pranešimo, kuriuo siūloma sukurti robotikos srities taisykles. Šia proga Parlamentas antradienį surengė seminarą žurnalistams, kuriame, be kitų ekspertų, viešėjo ir neįprastas svečias – robotas vardu Sheldonas. Savo ruožtu EP pranešimą parengusi Mady Delvaux (Socialistai ir demokratai, Liuksemburgas) atsakė ne tik į žurnalistų, bet ir į EP sekėjų „Facebook‘e“ klausimus.

Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė ES ir JAV bendrajam  susitarimui dėl duomenų apsaugos, kuriuo užtikrinami asmens duomenų apsaugos standartai, taikomi transatlantiniam duomenų perdavimui teisėsaugos tikslais.        

Ketvirtadienį europarlamentarai pritarė ES ir JAV bendrajam susitarimui dėl duomenų apsaugos, kuriuo užtikrinami asmens duomenų apsaugos standartai, taikomi transatlantiniam duomenų perdavimui teisėsaugos tikslais. Prieš balsavimą kalbėjomės su EP pranešėju Jan Philipp Albrecht (Žaliųjų frakcija, Vokietija). Jo teigimu, šis susitarimas užtikrins aukštų standartų asmens duomenų apsaugą bendradarbiaujant kovoje su terorizmu ir nusikalstamumu.