Šios kategorijos produktai 

EP nariai atkreipė dėmesį į homoseksualių asmenų teisių pažeidimus Čečėnijoje        

Tarptautinė diena kovai su homofobija: EP nariai aptaria padėtį Čečėnijoje  
Visuomenė 
 

Kasmet Gegužės 17 d. minima Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į su diskriminacija dėl lytinės orientacijos susijusias problemas. Antradienį plenarinėje sesijoje EP nariai aptaria nepriklausomos Rusijos žiniasklaidos ir žmogaus teisių gynimo organizacijų pranešimus apie galimus homoseksualių asmenų teisių pažeidimus Čečėnijoje. Dėl rezoliucijos šiuo klausimu bus balsuojama gegužės 18 d.

EP nariai aptarė pabėgėlių perkėlimo iš Italijos ir Graikijos į kitas valstybes nares pažangą © UNHCR/Achilleas Zavallis        

ES pabėgėlių krizė: „Perkėlimas yra mūsų bendra moralinė ir politinė pareiga“ 
Visuomenė 
 

Migracija ir pabėgėlių krizės sprendimas – tarp svarbiausių ES prioritetų. Antradienį EP nariai aptarė pabėgėlių perkėlimo iš Italijos ir Graikijos į kitas valstybes nares pažangą, ragindami ES šalis neatidėlioti 2015 m. rugsėjo mėn. prisiimtų įsipareigojimų perkelti 160 tūkst. pabėgėlių. Gegužės 18 d. EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, kuria įvertins pasiektą pažangą.

Faktai ir skaičiai apie maisto atliekas ES šalyse        

Maisto švaistymas: skaičiai, faktai ir Parlamento siūlymai, kaip jį sumažinti 
Visuomenė 
 

Kasmet maisto atliekos Europos Sąjungoje sudaro 88 mln. tonų arba 173 kg vienam gyventojui. Gegužės 16 dieną europarlamentarai pritarė siūlymams, kaip iki 2030 m. jas sumažinti perpus. Siekiama pašalinti egzistuojančias kliūtis maisto dovanojimui bei geriau paaiškinti vartotojams žymų „geriausias iki ...“ ir „suvartoti iki ...“ skirtumus. Daugiau apie maisto atliekas ES šalyse sužinokite pasitelkę infografiką viršuje.

 Klaidinančių naujienų atpažinimo gidas        

Pasaulinė spaudos laisvės diena 2017: kaip atpažinti klaidinančias naujienas? 
Visuomenė 
 

Kasmet gegužės 3 d. minėdamas Pasaulinę spaudos laisvės dieną Europos Parlamentas atkreipia dėmesį į pagrindinius žiniasklaidos laisvės principus. Šia proga ketvirtadienį Žmogaus teisių pakomitetyje bus rengiama diskusija, kurioje, be kita ko, bus diskutuojama apie netikrų naujienų grėsmę. Atsirinkti teisingą informaciją tampa vis sudėtingiau, tad jūsų dėmesiui pateikiame trumpą gidą, kuris padės lengviau atpažinti netikras naujienas internetinėje erdvėje.

Maisto išvežiotojas ant dviračio © AP Images / ES–EP        

Europarlamentarų dėmesio centre – siūlymai stiprinti socialines teises 
Visuomenė 
 

Trečiadienio vakarą europarlamentarai plenariniame posėdyje Briuselyje diskutuoja dėl Europos socialinio ramsčio pasiūlymų, kuriais siekiama užtikrinti lygių galimybių, sąžiningų darbo sąlygų ir socialinės apsaugos, įskaitant naujas darbo formas, principų įgyvendinimą. Apie socialinių teisių taikymą naujoms darbo formos kalbėjomės su dviem EP pranešėjais.

EP pranešėja Biljana Borzan        

EP narė: ES turi moralinę ir politinę pareigą sumažinti maisto atliekas 
Visuomenė 
 

Maisto atliekos ES kasmet sudaro 88 mln. tonų arba 173 kg vienam gyventojui. Balandžio 11 d. Aplinkos komiteto nariai pasiūlė įpareigoti iki 2030 m. jų kiekį sumažinti perpus. Jie taip pat ragina Europos Komisiją pašalinti dar egzistuojančias kliūtis maisto dovanojimui ir pabrėžia, kad reikia rasti sprendimą, kuris padėtų vartotojams išvengti painiavos tarp žymų „Geriausias iki...“ ir „Suvartoti iki...“ Apie tai kalbėjomės su EP pranešėja Biljana Borzan (Socialistai ir demokratai, Kroatija).

Naujos taisyklės turėtų užkirsti kelią automobilių išmetamųjų teršalų skandalams ateityje        

EP tyrimo rezultatai: reikalinga griežtesnė automobilių sektoriaus priežiūra 
Visuomenė 
 

Po metus trukusio tyrimo balandžio 4 d. Europos Parlamento nariai aptarė 2015 m. pabaigoje įsteigto EP tyrimo komiteto, siekusio nustatyti automobilių gamintojų manipuliavimo taršos matavimo įranga aplinkybes, išvadas ir balsavo dėl rekomendacijų, kaip užkirsti kelią taršos rodiklių klastojimui. Pateiktose rekomendacijose europarlamentarai siūlo griežtinti automobilių sertifikavimą ir šio sektoriaus priežiūrą, taip pat užtikrinti testavimo centrų bei priežiūros institucijų nešališkumą.

EP pranešėjai Elena Valenciano (kairėje) ir Agustín Díaz de Mera        

Interviu: migracijos krizė gali būti įveikta tik bendromis pastangomis 
Visuomenė 
 

2015 m. 244 mln. žmonių pasaulyje gyveno ne savo gimtojoje šalyje, tarp jų – per 20 mln. pabėgėlių, kurie buvo privesti palikti savo šalį dėl karinių konfliktų ar žmogaus teisių pažeidimų. Balandžio 5 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai balsuos dėl pabėgėlių ir migrantų srautų klausimo sprendimo. Apie tai kalbėjomės su EP pranešimą šia tema parengusiais Elena Valenciano (Socialistai ir demokratai, Ispanija) ir Agustín Díaz de Mera (Europos liaudies partija, Ispanija).

Atogrąžų miškų kirtimas, natūralių buveinių nykimas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimas – tai tik keletas neigiamų padarinių, kuriuos sukelia netvari alyvpalmių aliejaus gamyba.        

Alyvpalmių aliejus: pigi žaliava, skaudžios pasekmės 
Visuomenė 
 

Atogrąžų miškų kirtimas, natūralių buveinių nykimas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimas – tai tik keletas neigiamų padarinių, kuriuos sukelia netvari alyvpalmių aliejaus gamyba. Šis pigus augalinis aliejus masiškai naudojamas maisto produktuose ir kosmetikoje bei, kaip manoma, kenkia sveikatai. Europarlamentarai balandžio 4 dieną balsuos dėl Kateřinos Konečná (Vieningieji kairieji, Čekija) pranešimo šia tema.

Internetinė demokratija: kaip vyriausybės pereina prie skaitmeninių technologijų        

E. demokratija Europos Sąjungoje: galimybės ir iššūkiai 
Visuomenė 
 

Eurostato duomenimis, 2016 m. 79 proc. ES gyventojų (16–74 m.) buvo prisijungę prie interneto bent kartą per savaitę. Interneto naudojimas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi daugeliui žmonių, kone kasdien naršančių naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose. Naudojant naujas informacijos ir komunikacijos priemones, vis daugiau ir daugiau piliečių galėtų dalyvauti demokratiniuose procesuose, pažymima kovo 16 dieną EP patvirtintoje rezoliucijoje apie e. demokratijos galimybes ir iššūkius.

Maisto grandinės saugumas ir gerovė        

Nuo gamintojo iki stalo: geresnės maisto tiekimo grandinės link 
Visuomenė 
 

Europos vartotojai turi būti tikri, jog jų perkami maisto produktai yra saugūs ir tinkami vartoti. Siekiant apsisaugoti nuo nesąžiningos ir apgaulingos verslo praktikos, EP nariai trečiadienį pritarė atnaujintoms šios srities kontrolės taisyklėms, kuriomis siekiama padidinti maisto atsekamumą, užkirsti kelią nesąžiningai verslo praktikai ir grąžinti vartotojų pasitikėjimą maisto tiekimo grandine. Plačiau apie tai žiūrėkite „EuroparlTV“ reportaže viršuje.