EP mini kovos su smurtu prieš moteris dieną ir ragina aktyviau ginti moterų teises

Europos Sąjungoje apytikriai viena iš trijų moterų patiria smurtą tam tikru savo gyvenimo etapu. Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos išvakarėse EP nariai paragino visas ES valstybes nares, kurios to dar nepadarė, skubiai ratifikuoti Stambulo konvenciją – įsipareigojimą kovoti su smurtu lyties pagrindu. Minint šią dieną Europos Parlamento pastatai Strasbūre ir Briuselyje bus apšviesti oranžine spalva.

Minint šią dieną Europos Parlamento pastatai Strasbūre ir Briuselyje bus apšviesti oranžine spalva.
Minint šią dieną Europos Parlamento pastatai Strasbūre ir Briuselyje bus apšviesti oranžine spalva.
Europos Sąjungoje apytikriai viena iš trijų moterų patiria smurtą tam tikru savo gyvenimo etapu.
Smurtas prieš moteris Europoje ir pasaulyje. Faktai ir skaičiai.

Stambulo konvencija

 

Stambulo konvencija – tai pirmoji teisiškai privaloma priemonė dėl smurto prieš moteris ir šeimoje prevencijos ir kovos su juo tarptautiniu lygmeniu.


Joje pripažįstama, kad smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas. Ji taip pat numato priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią smurtui, apsaugoti aukas ir vykdyti nusikaltėlių baudžiamąjį persekiojimą.


Stambulo konvencija buvo priimta 2011 m. ir įsigaliojo 2014 m. rugpjūčio mėn., tačiau kol kas ją ratifikavo tik keturiolika ES valstybių narių.


EP nariai ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją


EP narių nuomone, Stambulo konvencijos ratifikavimas yra svarbus žingsnis užtikrinant moterų teises.


„Smurtas prieš moteris yra plačiai Europoje paplitęs sunkus nusikaltimas. Kiekvieną dieną, ar tai būtų namie, ar viešojoje erdvėje ar socialiniuose tinkluose, moterys ir mergaitės patiria smurtą, diskriminaciją ir priekabiavimą. Savo rezoliucijoje kviečiame valstybes nares ratifikuoti ir įgyvendinti Stambulo konvenciją, o Tarybą paspartinti Europos Sąjungos prisijungimą prie jos,“ – teigė Anna Maria Corazza Bildt (Europos liaudies partija, Švedija).


„Smurtas prieš moteris yra kraštutinė diskriminacijos forma bei žmogaus teisių pažeidimas. Svarbu, kad Europos Sąjunga ratifikuotų Stambulo konvenciją, kuri apima konkrečias priemones, skirtas užkirsti kelią smurtui, aukų apsaugą bei asmenų patraukimą baudžiamojon atsakomybėn“, – pažymėjo Cristine D‘allonnes Bonnefoy (Socialistai ir demokratai, Prancūzija).

 

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną lapkričio 25 d. Vilniaus rotušė taip pat nušvis oranžine spalva.