Energiškai efektyvių ir išmanių namų link 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Pastatų energinio efektyvumo gerinimas galėtų sumažinti mokesčius už šildymą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Plačiau apie tai – videoreportaže.

Pagal dabar galiojančias taisykles nuo 2021 m. sausio 1 d. visi nauji pastatai turės beveik nevartoti energijos arba jos vartoti labai mažai, pvz., šildymui, vėdinimui ar karštam vandeniui ruošti. Be to, energinio naudingumo sertifikato pagalba savininkai ir nuomininkai gali įvertinti ir palyginti pastatų energijos sąnaudas.

2018 m. balandžio 17 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre EP nariai pritarė pastatų energinio naudingumo taisyklių atnaujinimui. Tarp direktyvos pakeitimų, dėl kurių sutarta su Taryba:

  • ES valstybės narės turės parengti nacionalines ilgalaikes pastatų renovacijos strategijas. Siekiama, kad iki 2050 m. pastatai ES beveik nenaudotų energijos;
  • pažangių technologijų naudojimo energijos vartojimo mažinimui skatinimas;
  • reikalavimas įrengti elektromobilių įkrovimo taškus naujų pastatų stovėjimo aikštelėse.

„Dabar mes suteikėme valstybėms narėms priemones, kurios padės pasiekti, kad butai ir namai ateityje energiją naudotų tausiau“, – teigė EP pranešimą šia tema parengęs Bendt Bendtsen (Europos liaudies partija, Danija).

Atnaujintos pastatų energinio naudingumo taisyklės yra ES pastangų pereiti prie švarios energijos dalis. ES taip pat sutarė dėl ambicingo atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo tikslo ir nustatė aiškesnį buitinių prietaisų energijos vartojimo efektyvumo žymėjimą.