Pasaulis 

Šios kategorijos produktai 

 Su valtimis iš Mianmaro atvykę Rohinjų bendruomenės nariai pasiekė Bangladešą. ©Dar Yasin/AP Photos/European Union-EP        

Pasaulis 
 

Praėjusį mėnesį 400 tūkst. rohinjų etninės grupės narių pabėgo į kaimyninį Bangladešą. EP ragina Mianmarą sustabdyti smurtą šalyje ir atidėjo numatytą vizitą.

EP nariai siekia didinti sąmoningumą dėl ES ginklų eksporto        

Pasaulis 
 

ES gaminami ginklai yra plačiai eksportuojami, o kai kurie – į konflikto šalis, kurios kelia grėsmę ES saugumui. EP siekia didinti sąmoningumą dėl šio eksporto.

„Užgniaužus spaudos laisvę, nelieka ir demokratijos.“        

„Užgniaužus spaudos laisvę, nelieka ir demokratijos. Mums jau teko tai patirti“, –pabrėžė Europos Parlamento narys ir buvęs žurnalistas Jaromír Štětina (Europos liaudies partija, Čekija). Jo žurnalistinė karjera nutrūko numalšinus „Prahos pavasarį“. Pasaulinės spaudos laisvės dienos proga J. Štětina sutiko pasidalinti savo istorija – žiūrėkite „EuroparlTV“ reportažą viršuje.

Trylikametė Fati Mberos pabėgėlių stovykloje. ©UNHCR/B.Malum        

Besivystančiosiose šalyse viena iš trijų mergaičių susituokia nepasiekusi pilnametystės, o viena iš devynių – nesulaukusi 15 metų. Balandžio 6 d. EP priimtoje rezoliucijoje dėl Bangladešo deputatai pabrėžia, kad vaikų santuokos yra žmogaus teisių pažeidimas – jos apriboja vaikų galimybes mokytis, o jaunoms merginoms tenka susidurti su pavojingomis nėštumo ir gimdymo komplikacijomis. Balandžio 11 d. šia tema kartu ekspertais diskutavo Moterų teisių komiteto ir Žmogaus teisių pakomitečio nariai.

EP paramos Ukrainai laikaskalė        

Pasaulis 
 

ES bevizis režimas Ukrainos piliečiams – naujausias solidarumo šiai šaliai pavyzdys. Sužinokite daugiau apie EP paramą Ukrainai pasitelkę laiko juostą.

Žmogiškoji greitosios mados kaina: argumentai privalomos sistemos naudai        

Šią savaitę Vystymosi komiteto nariai paragino Europos Komisiją pasiūlyti taisykles, kurios įpareigotų drabužių sektoriaus dalyvius užtikrinti, kad jų gamybos ir tiekimo grandinėse gerbiami tarptautiniu mastu sutarti žmogaus teisių, socialiniai ir aplinkos apsaugos standartai. Prieš keturis metus Bangladeše įvykusi „Rana Plaza“ tragedija parodė, kad Vakarams drabužius siuvantys žmonės Azijoje neretai dirba pavojingomis sąlygomis, nekalbant jau apie varganus atlyginimus.