Dalytis šiuo puslapiu: 

EP pasiūlymai dėl Dublino sistemos reformos 

Birželio 20-ąją minima Pasaulinė pabėgėlių diena. Pasitelkę infografiką, sužinokite daugiau apie Europos Parlamento pasiūlymus dėl ES prieglobsčio politikos reformos.

Šimtai tūkstančių nuo karo ir persekiojimo bėgančių žmonių ieško saugios užuovėjos Europoje. Tačiau dabartinė prieglobsčio suteikimo sistema nesugeba susidoroti su precedento neturinčiu prieglobsčio prašytojų srautu. Todėl Europos Sąjunga svarsto šios sistemos pakeitimus, kurie padėtų pereiti prie veiksmingos, teisingos ir žmogiškos prieglobsčio politikos.

Europarlamentarai ragina ES šalių lyderius per birželio 28–29 d. viršūnių susitikimą rasti bendrą sutarimą dėl vadinamosios Dublino sistemos reformos.

Dublino reglamentas nustato, kad pirmoji valstybė narė, į kurią atvyko prieglobsčio prašytojas, atsako už jo tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą.

„Laiko rasti sprendimą dėl Dublino sistemos reformos per šią kadenciją lieka vis mažiau. Tuo tarpu piliečiai tikisi rezultatų, o ne politinių lyderių pozavimo“, – pažymėjo EP nuomonę dėl Dublino sistemos reformos parengusi Cecilia Wikström.

„Migracija – tai didžiausias mūsų iššūkis, keliantis pavojų ES ateičiai“, – pabrėžė EP vadovas Antonio Tajani, birželio 19 d. Vienoje susitikęs su kitą pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančios Austrijos kancleriu S. Kurzu.

EP nariai praeitą savaitę Strasbūre dar kartą paragino ES šalių lyderius rasti bendrą sutarimą dėl Dublino sistemos reformos, kad būtų galimą pradėti derybas su Europos Parlamentu dėl galutinio teksto.

Europarlamentarai tokioms derybos pasirengę nuo 2017 m. lapkričio mėn., kuomet patvirtino savo poziciją šiuo klausimu (žr. infografiką). Reformuojant Dublino sistemą jie siūlo numatyti automatinio prieglobsčio prašytojų paskirstymo tarp ES valstybių tvarką. Savo ruožtu valstybėms, kurios atsisakytų nagrinėti automatiškai paskirtą prieglobsčio prašymą, grėstų ES paramos sumažinimas.