Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Lapkričio 14–17 d. EP plenarinė sesija Strasbūre

EP sesijoje – dėmesys ekonomikai, žemės ūkiui bei kinui

 
J. Buzekas pradeda EP plenarinį posėdį   J. Buzekas pradeda EP plenarinį posėdį

Pirmadienį Strasbūre europarlamentarai susirinko į eilinę plenarinę sesiją. Tarp svarbesnių jos klausimų – reikalavimai geležinkeliams, profesinių kvalifikacijų pripažinimas, lošimų internete kontrolė, ES regionų bei žemės ūkio politika, ES ekonomikos valdymas, kredito rizikos apsikeitimo sandoriai, taip pat ES ir JAV santykiai. Be to, trečiadienį bus įteiktas šių metų LUX kino apdovanojimas.


Pradėdamas sesiją, Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas trumpai papasakojo apie savo apsilankymą Libijoje bei Tunise, kur naujosios vyriausybės, pasiryžusios kurti demokratinę teisinę valstybę, prašo ES pagalbos. Parlamento vadovas paragino šiose šalyse kurti visuomenę, kuri būtų atvira visų žmonių, įskaitant moteris, dalyvavimui.


J. Buzekas taip pat papasakojo apie savo apsilankymą Vakarų Balkanuose – Kroatijoje, kuri turėtų netrukus įstoti į ES, Serbijoje, kurią paragino normalizuoti santykius su Kosovu, ir Bosnijoje, kur pagerbė 1995 m. Srebrenicos žudynių aukų atminimą.


Europarlamentarai išreiškė užuojautą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Turkijoje bei potvynių Italijoje ir Prancūzijoje, taip pat tylos minute pagerbė mirusį buvusį europarlamentarą bei Europos Komisijos narį iš Belgijos Willy De Clercqą.


J. Buzekas dar pasveikino Parlamente viešinčią Viduržemio jūros šalių moksleivių delegaciją, dalyvavusią jaunimo parlamento sesijoje. Jis taip pat pakvietė europarlamentarus dalyvauti lapkričio 23 d. Briuselyje rengiamoje žmogaus teisių konferencijoje, į kurią numato atvykti 12 EP Sacharovo premijos laureatų.