Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP nariai siekia palengvinti keliautojų dalią

EP narių dėmesys – keleivių teisėms

 
Kasmet milijonai europiečių išsiruošia į kelionę lėktuvu, traukiniu, autobusu ar laivu. Jie turi tam tikras teises, kurias užtikrina ES teisės aktai. Tačiau dažnai, iškilus problemoms, keleiviai jomis nepasinaudoja dėl nežinojimo arba dar blogiau – dėl to, kad vežėjai šias teises ignoruoja ar neskuba jų įgyvendinti. Europos Parlamentas 2012 m. spalio 23 dieną priėmė rezoliuciją, kuria raginama jas sustiprinti, ypač vežėjų pareigą informuoti keleivius apie jų teises.

„Keleiviai turi būti geriau informuojami apie savo teises nuo pat bilieto rezervavimo momento, o bilietų kainos perkant internete turi būti pateiktos aiškiau. Taip pat reikia pagerinti informavimą kelionės metu “, – kalbėjo Georges Bachas (Europos liaudies partija, Liuksemburgas), parengęs EP pranešimą šiuo klausimu.


Jis rekomenduoja atvykimo ir išvykimo salėse įrengti pagalbos punktus, kuriuose keleiviai būtų konsultuojami sutrikus kelionei, ir siūlo parengti vieną nuoseklią visoje ES galiojančią skundo formą.


Pagrindinės problemos


Su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria žmonės keliaudami lėktuvais ir traukiniais? G. Bacho atliktos apklausos duomenimis, beveik pusė visų problemų susijusios su vėlavimu ir nespėjimu persėsti į kitą transporto priemonę.


Taip pat pasitaiko maršruto atšaukimo ir nepakankamo informavimo atvejų. Be to, dalis respondentų nurodė, kad nebuvo suteikta reikiama pagalba riboto judumo žmonėms.


Ketvirtadalis skundų oro transporto sektoriuje liko be atsako. Savo ruožtu geležinkelių įmonės neatsakė tik į 15 proc. užklausimų.


Sudėtinga teisių sistema


Keleivių teises užtikrina šeši ES reglamentai. Atsižvelgiant į transporto rūšį jos skiriasi pagal vėlavimo apibrėžtį, pagalbos ir pasirūpinimo keleiviais mastą laukimo metu, kompensacijos dydį ir galimas išimtis.


Praeitų metų gruodį Komisija paskelbė pagrindinius reikalavimus, kad keleivių teisių būtų vienodai laikomasi įvairių rūšių transporto – geležinkelių, oro, jūrų ir kelių (miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų) sektoriuose. Tačiau jie yra rekomendacinio pobūdžio.


„Mums reikalingas vienas visų rūšių transporto keleivių teisių reglamentas, tačiau tai turėtų būti vidutinės trukmės laikotarpio tikslas. Nes šiuo metu labai skiriasi taisyklių įgyvendinimo praktika, o kai kurios jų dar neįsigaliojo“, – kalbėjo G. Bachas.


Keliaujančiųjų laivais ir autobusais teisių reglamentai įsigalios atitinkamai 2012 m. gruodį ir 2013 m. kovą.


Tolesni žingsniai


Siekdama užkamšyti oro keleivių teisių spragas, Komisija planuoja iki šių metų pabaigos arba kitų metų pradžioje pasiūlyti atitinkamo reglamento pakeitimus.

 
 
   
Pagrindinės keleivių teisės
 

teisė nediskriminuojamai naudotis transportu

 
 

nemokama pagalba riboto judumo keleiviams

 
 

teisė susigrąžinti pinigus, gauti alternatyvią transporto paslaugą ar nemokamai užsisakyti kelionę iš naujo, jei kelionė atidedama, atšaukiama ar atsisakoma įlaipinti

 
 

teisė gauti pagalbą (nuo maitinimo iki apgyvendinimo), jei keleiviai įstrigę

 
 

teisė pasinaudoti sparčia ir prieinama skundų nagrinėjimo sistema

 
 

teisė gauti kompensaciją, jei keleivis miršta ar susižeidžia arba jei kyla problemų dėl bagažo, taip pat tam tikrais atvejais, kai kelionė ilgam atidedama ar atšaukiama

 
 

teisė laiku ir tinkamai gauti teisingą informaciją apie bilieto kainą, savo teises ir kelionės aplinkybes