Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP nariai ragina modernizuoti Europos aukštąjį mokslą

Kiti Straipsnis - Švietimas23-04-2012 - 16:38
 
Rengdamos specialistus mokslo institucijos turi atsižvelgti į darbo rinkos poreikius ©BELGA/Monkey/R.Thomas   Rengdamos specialistus mokslo institucijos turi atsižvelgti į darbo rinkos poreikius ©BELGA/Monkey/R.Thomas

Tik maždaug 200 iš 4 tūkst. Europos aukštųjų mokyklų patenka tarp 500 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų ir tik trys patenka į dvidešimtuką. Balandžio 20 dieną europarlamentarai pritarė EP nario László Tőkés (Europos liaudies partija, Rumunija) pranešimui, kuriuo ragina remti vienodas galimybes visiems jaunuoliams įgyti aukštąjį išsilavinimą, skatinti studentų judumą ir mokslo institucijų bendradarbiavimą su vietos valdžia ir verslu.


Galimybių įgyti aukštąjį išsilavinimą didinimas


Iki 2020 m. 35 proc. visų darbo vietų reikės aukštos kvalifikacijos darbuotojų, tačiau šiuo metu tokią kvalifikaciją turi tik 26 proc. darbo jėgos.


Kad atitiktų būsimus įgūdžių poreikius, daugiau žmonių turi įgyti aukštąjį išsilavinimą, sakoma EP pranešime.


Be to, sparčiai besikeičiančiame pasaulyje darbuotojai turi nuolat atnaujinti savo įgūdžius ir žinias, o aukštojo mokslo institucijos turi atitinkamai pritaikyti savo mokymo programas ir metodus.


Studentų judumo skatinimas


Europarlamentarai ragina valstybes nares labiau bendradarbiauti nustatant bendrąsias pagrindines mokymo programas ir aiškiai apibrėžiant mokymosi rezultatus.


Jie taip pat remia kalbų mokymąsi ir Komisijos siūlymą gerinti studijų užsienyje pripažinimą, stiprinant Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemą (ECTS).


Bendradarbiavimas su verslu


EP nariai ragina mokslo institucijas bendradarbiauti su verslo įmonėmis ir stebėti absolventų profesinį kelią siekiant nustatyti, kaip aukštasis mokslas tenkina darbo rinkos poreikius.


Ši informacija padėtų jaunuoliams pasirinkti studijų kryptį, pabrėžiama pranešime. Šiuo metu daugiau nei 21 proc. jaunimo ES neturi darbo.

Nuoroda : 20120420STO43664