Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP narių akiratyje – gyvybes keliuose gelbstintis skambutis

Kiti Straipsnis - Turizmas / Transportas10-02-2014 - 19:45
 
Europarlamentarai antradienį balsuoja dėl siūlymo nuo 2015 metų visuose naujuose automobilių modeliuose įrengti gyvybes gelbstinčią sistemą „eCall“   Europarlamentarai antradienį balsuoja dėl siūlymo nuo 2015 metų naujuose automobilių modeliuose įrengti gyvybes gelbstinčią sistemą „eCall“

EP Vidaus rinkos komiteto nariai vasario 11 dieną balsuoja dėl siūlymo nuo 2015 m. spalio naujuose automobilių modeliuose įrengti automatinę pagalbos iškvietimo sistemą „eCall“.


„eCall“ skirta užtikrinti, kad į avariją patekusios transporto priemonės ryšio sistema užmegztų ryšį su pagalbos tarnybomis. Įvykus imtai avarijai, sistema automatiškai surinktų Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 ir perduotų pagalbos tarnyboms informaciją apie transporto priemonės buvimo vietą.


Tam, kad sistemos „eCall“ skambučiai būtų veiksmingai perduodami, valstybės narės ir judriojo ryšio tinklų operatoriai turėtų modernizuoti savo infrastruktūrą.


Šiuo metu tik apie 0,7 proc. visų ES keleivinių automobilių yra įrengtos automatinės pagalbos iškvietos sistemos. Apskaičiuota, kad į naują automobilį įdiegti sistemą „eCall“ kainuotų mažiau nei 100 eurų.


„Ji padėtų išsaugoti apie 2 500 gyvybių per metus“, – teigia EP nuomonę dėl „eCall“ įrengimo automobiliuose parengusi Olga Sehnalová (Socialistai ir demokratai, Čekija).


Visas Parlamentas dėl „eCall“ planuoja balsuoti vasario 26 dieną.

Nuoroda : 20120615STO46957
Atnaujinta: ( 11-02-2014 - 16:48)