Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP narė: kamieninių ląstelių donorystė turi būti savanoriška ir neatlygintina

Kiti Straipsnis - Visuomenės sveikata07-09-2012 - 10:31
 

Išaugus kamieninių ląstelių pritaikymo medicininiams tikslams svarbai, EP nariai rugsėjo 10 dieną plenarinėje sesijoje aptars, kaip padidinti šių ląstelių ir virkštelės kraujo atsargas per savanorišką donorystę. Sužinokite apie kamienines ląsteles daugiau pasitelkę nuotrauką.


Europarlamentarės Marinos Yannakoudakis (Europos konservatoriai ir reformistai, Jungtinė Karalystė) pranešimo projekte pabrėžiama, kad audinių ir ląstelių donorystė turėtų būti savanoriška ir vykdoma nesiekiant pelno skaidrioje aplinkoje.


Dovanotos ląstelės ir audiniai, išskyrus odos audinius, kraujagysles ir amniono membraną, paprastai gaunami iš mirusio donoro.


Tai pat „pripažįstama didelė mokslo pažanga virkštelės kraujo srityje, kuri yra daug vilčių teikiantis alternatyvus terapijos metodas gydant daugybę ligų, įskaitant vaikų ligas“.


Siūloma įgyvendinti ir taikyti bendrus standartus nacionaliniuose ir privačiuose donorų bankuose, kurie turėtų kartu siekti didinti nacionalinių virkštelės kraujo mėginių prieinamumą.


Be to, pranešėja yra įsitikinusi, kad neseniai priimtą JAV sprendimą leisti pardavinėti aferezės būdu gautas kraujo kamienines ląsteles reikėtų vertinti atsargiai, ir dar kartą patvirtina, kad donorystė turėtų būti savanoriška ir neatlygintina.

Nuoroda : 20120831STO50270