Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP narys: ES turi skatinti ragauti vietos maistą

Kiti Straipsnis - Žemės ūkis / Vartotojai19-09-2012 - 19:36
 
EP pranešėjas José Bové   EP pranešėjas José Bové

Reikalinga ES strategija, kaip skatinti tvarią vietos žemdirbystę, įsitikinęs Prancūzijoje ūkininkaujantis europarlamentaras José Bové (Žalieji). EP Žemės ūkio komitetas rugsėjo 18 dieną pritarė jo pranešimui apie žemės ūkio produktų skatinimo priemones. Jis atsakė į mūsų klausimus.


Ko siekia ES skatindama žemės ūkio produktus?


Svarbu plėtoti tvarią vietos žemdirbystę, kad Europos vartotojai pajaustų apetitą – vartotų vietos žemdirbių produktus. Turime nacionalinę ir tarptautinę rinkas, tačiau taip pat yra vietos žemės ūkis, iš kurio pragyvena milijonai ūkininkų, gaminančių autentiškus ir kokybiškus produktus. Juos reikia kuo plačiau garsinti.


Mano pranešime – pirmieji EP siūlymai šiuo klausimu. Dabar Komisijos eilė pateikti planą. Vėliau, tikiuosi, galėsime priimti skatinimo priemones ir biudžetą.


Komisija kalba apie „Europos skonių“ skatinimą? Ką manote apie tai?


Skirtingus skonius sukuria ūkininkų, jų žemės ir produktų derinys. Ardèche departamente pagaminto sūrio skonis skirsis nuo sūrio, pagaminto Rumunijoje, skonio. Europoje turėtume iš naujo atrasti šią įvairovę.


Metai iš metų turime masinę produkciją. Tačiau reikia nepamiršti sveikatos klausimų. Jei vietoj masiškumo būtų didesnė įvairovė, turėtume daugiau įvairioms ligoms atsparesnių augalų ir gyvulių. Tai reikštų, kad ūkininkams nereikėtų naudoti cheminių antibiotikų.


Siūlote stiprinti ryšius tarp piliečių ir ūkininkų. Kaip tai padaryti?


Skatinimas turi būti vykdomas vietos rinkose ir ten, kur vietos produktai pardavinėjami. Šioje srityje jau sukaupta patirtis, tik tai reikia daryti geriau ir aktyviau.


Pavyzdžiui, kai kuriuose miestuose yra parduotuvių, parduodančių vietos produkciją, – jos tapo alternatyva prekybos centrams. Atsisakius tarpininkų ūkininkai galėtų geriau kontroliuoti platinimo grandinę ir daugiau uždirbti.

Nuoroda : 20120913STO51340