Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Kanados premjeras Justinas Trudeau: tarptautinė prekyba turi tarnauti žmonėms

Plenarinė sesija Straipsnis - Užsienio ryšiai16-02-2017 - 12:23
 
Kanados premjeras Justinas Trudeau Europos Parlamente   Kanados premjeras Justinas Trudeau Europos Parlamente

ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimas – tai ne tik komercija ir pelnas, bet ir siekis pagerinti žmonių gyvenimą, pažymėjo Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau, ketvirtadienį kalbėdamas Europos Parlamente šio susitarimo (angl. CETA) ratifikavimo proga.


„Kanadą ir Europą sieja kalba, draugystės istorija ir bendra ateities vizija. Mus sieja bendras požiūris, jog pasaulis turi būti atviras ir kad turime dirbti kartu spręsdami konkrečias mūsų piliečių problemas“, – teigė EP pirmininkas Antonio Tajani, sveikindamas Justiną Trudeau, kuris tapo pirmuoju Kanados premjeru, pasakiusiu kalbą Europos Parlamente.


„Prekyba turi tarnauti žmonėms, – kalbėjo J. Trudeau, atsakydamas į nuogąstavimus, jog tarptautiniai susitarimai esą naudingiausi stambioms korporacijoms ir atima darbo vietas. – Daugelis žmonių nerimauja, kad dabartinė sistema naudinga tik laimingųjų grupelei. Ir šis nerimas pagrįstas. Jį galime išsklaidyti tik užtikrindami, kad naudą pajus kiekvienas. CETA kaip tik tai ir užtikrina.“


„CETA – tai ne tik komercija ir pelnas. Ja siekiama pagerinti žmonių gyvenimą. Tai – veiksmų planas siekiant užtikrinti atsakingą ekonominį bendradarbiavimą tarp šalių“, – tęsė Kanados premjeras. Jis pridūrė, jog šis susitarimas palengvins darbo vietų kūrimą ir užtikrins aukštus aplinkosaugos ir maisto saugos standartus.


„Jeigu mums pavyks, CETA taps pavyzdžiu kitiems susitarimams. O jeigu nepavyks, ši sutartis gali tapti viena paskutiniųjų“, – kalbėjo J. Trudeau.


Jis gyrė ES ir Kanados santykius kaip „natūralius ir pagrįstus bendrumu“ bei ragino imtis vadovavimo tarptautinei ekonomikai ir „nebūti vien tik priklausomiems nuo jos kaprizų“.


„Europos Sąjunga yra nuostabus pasiekimas ir beprecedentis taikaus sambūvio pavyzdys. Jūs esate esminis veikėjas siekiant įveikti iššūkius, su kuriais susiduria tarptautinė bendruomenė. Stipri ES naudinga visam pasauliui“, – baigdamas kalbą pažymėjo Kanados premjeras.

Nuoroda : 20170213STO62320