Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP dėka nauja sienų stebėjimo sistema padės apsaugoti žmones

Plenarinė sesija Pranešimas spaudai - Teisminis bendradarbiavimas / Policijos bendradarbiavimas10-10-2013 - 12:35
 
Frotex European Union Agency   "Eurosur" leis ES valstybėms realiuoju laiku keistis duomenimis apie padėtį prie ES išorės sienų © Frontex European Union Agency

Ketvirtadienį Europos Parlamentas pritarė Europos sienų stebėjimo sistemos "Eurosur" įdiegimui. Ji leis ES valstybėms ne tik lengviau kovoti su nelegalia migracija, bet ir apsaugoti migrantų gyvybes. Kartu "Eurosur" sudarys sąlygas valstybėms realiuoju laiku keistis duomenimis apie padėtį prie ES išorės sienų.


"Tik turėdami europinę sienų stebėjimo sistemą galime užkirsti kelia tam, kad Viduržemio jūros regionas taptų Europoje geresnio gyvenimo ieškančių pabėgėlių, besistengiančių kirsti šią jūrą su mažais laiveliais, kapinėmis. Būtinos neatidėliotinos priemonės, kurios neleistų pasikartoti tokioms tragedijoms kaip Lampedūzoje", - teigė EP pranešėjas Jan Mulder (Liberalai ir demokratai, Nyderlandai).


"Eurosur“ – tai institucijų bendradarbiavimo tinklas, skirtas pagerinti ES sienų valdymą ir kovoti su nelegalia migracija ar tarptautiniais nusikaltimais. Sistema leis ES valstybių sienų stebėjimo ir kontrolės institucijoms bei FRONTEX agentūrai saugiu ryšiu realiuoju laiku keistis operatyvine informacija ir kitais duomenimis, gaunamais iš įvairių stebėjimo įrenginių, pavyzdžiui, palydovų ar pranešimų apie laivus sistemų.


Europos Parlamentas pasiekė, kad sistema leistų geriau apsaugoti pavojuje atsidūrusių migrantų gyvybes, taip pat užtikrintų asmens duomenų apsaugą. ES valstybės, besinaudodamos „Eurosur“, įsipareigoja gerbti žmogaus teises ir laikytis negrąžinimo principo, kuris draudžia grąžinti asmenis į šalį, kurioje jų gyvybei ar laisvei gresia pavojus. Be to, draudžiama keistis "Eurosur" informacija su trečiosiomis šalimis, kurios galėtų ja pasinaudoti siekdamos surasti tarptautinės apsaugos prašančius arba persekiojamus asmenis.


Naująją sistemą reglamentuojančioms taisyklėms pritarė 479 EP narių, 101 nepritarė, o 20 susilaikė. Jos jau yra neformaliai suderintos su ES Taryba. Nuo gruodžio 2 d. "Eurosur" sistema galės naudoti Bulgarija, Estija, Graikija, Ispanija, Prancūzija, Kroatija, Italija, Kipras, Latvija, Lietuva, Vengrija, Malta, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovėnija, Slovakija ir Suomija. Kitoms ES valstybėms sistema bus prieinama nuo 2014 m. gruodžio.

Nuoroda : 20131007IPR21624
 
 
Susisiekti
 
 
  • Gediminas VILKAS
  • Press Unit
  • gediminas.vilkas@europarl.europa.eu
  • Telefono numeris(+32) 2 28 46396 (BXL)
  • Telefono numeris(+33) 3 881 64504 (STR)
  • Mobilaus telefono numeris(+32) 498 98 33 30