Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP atvėrė kelią specialistams lengviau įsidarbinti kitoje ES šalyje

Plenarinė sesija Pranešimas spaudai - Laisvas asmenų judėjimas09-10-2013 - 17:23
 
Doctor with stethoscope   Palengvinamas kitoje ES šalyje siekiančių įsidarbinti gydytojų, slaugytojų, architektų ir kitių reguliuojamų profesijų narių kvalifikacijos pripažinimas ©Belga/Pressassociation/A.Matthews

Savo šalyje Europos profesinį pažymėjimą gavę gydytojai, vaistininkai, architektai ir kitų reguliuojamų profesijų atstovai galės lengviau įsidarbinti kitoje ES valstybėje. Tuo tarpu tiems, kurių profesinė veikla sustabdyta ar apribota dėl drausminės bylos ar apkaltinamojo nuosprendžio, bus užkirstas kelias įsidarbinti kitose ES šalyse. Šioms nuostatoms trečiadienį pritarė Europos Parlamentas.


Naujoji sistema bus paremta Europos profesiniu pažymėjimu bei elektroniniais ES valstybių informacijos mainais. Iki šiol prašymą verstis profesine veikla kitoje ES valstybėje administruodavo priimanti valstybė, o naujosios taisyklės šią pareigą perkelia specialisto kilmės valstybei, kurios atitinkama institucija prireikus pati susisieks su priimančiąja šalimi. Tai palengvins ir pagreitins specialistų įsidarbinimą kitoje ES valstybėje.


Šiuo metu ES yra apie 800 reguliuojamų profesijų, iš kurių septynioms taikoma automatinė kvalifikacijų pripažinimo sistema: tai gydytojai, odontologai, farmacininkai, slaugytojai, akušeriai, veterinarai ir architektai. Vardan didesnio reguliuojamų profesijų skaidrumo, naujosios taisyklės įpareigoja Europos Komisiją valstybių pateiktos informacijos pagrindu sukurti viešą reguliuojamų profesijų atstovų duomenų bazę. Prieš įtraukdamos naujas profesijas į šią duomenų bazę ES valstybės turės pagrįsti, kad jų sprendimas reguliuoti atskiras profesijas yra nediskriminacinis ir proporcingas. Pavyzdžiui, floristų ir taksi vairuotojų profesijos yra reguliuojamos ne visose ES valstybėse.


Europos Parlamento patvirtinta direktyva taip pat užkirs kelią savo veiklą į kitą ES valstybę perkelti tiems sveikatos apsaugos darbuotojams (gydytojams, slaugytojams ar vaistininkams) bei vaikų priežiūros specialistams, kurių veikla buvo sustabdyta ar apribota dėl drausminės bylos ar apkaltinamojo nuosprendžio. Remiantis naujomis taisyklėmis ES valstybės įpareigojamos per tris dienas informuoti kitas Sąjungos šalis apie naujai įsigaliojusias sankcijas minėtų sričių specialistams .


Naujosioms taisyklėms pritarė 596 EP nariai, nepritarė 37, o susilaikė 31. Dėl jų jau pasiektas neformalus susitarimas su ES Taryba. Po šių taisyklių įsigaliojimo valstybės turės per dvejus metus perkelti jas į savo teisę.


„Europos profesinio pažymėjimo bei bendrų specialistų parengimo struktūrų sukūrimas, taip pat pripažinimas, kad praktika užsienyje yra sudėtinė darbo patirtis, turėtų padidinti specialistų mobilumą ir saugumą“, – pažymėjo EP pranešėja Bernadette Vergnaud (Socialistai ir demokratai, Prancūzija).


Nuoroda : 20131008IPR21711
 
 
Susisiekti