Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP ragina sustabdyti ES susitarimą su JAV dėl bankinių duomenų perdavimo

Plenarinė sesija Pranešimas spaudai - Pagrindinės teisės23-10-2013 - 15:28
 
Network cables. ©BELGA/AFP/T.Coex   EP nariai įsitikinę, kad ES piliečių bankų sąskaitos turi būti apsaugotos nuo nelegalaus NSA sekimo ©BELGA/AFP/T.Coex

Paaiškėjus, kad JAV galėjo slapta sekti ES piliečių finansines operacijas, Europos Parlamentas trečiadienį paragino sustabdyti ES susitarimą su JAV dėl bankinių duomenų perdavimo, skirto pažaboti terorizmo finansavimą.


ES ir JAV susitarimas dėl finansinių operacijų duomenų perdavimo, skirtas pažaboti terorizmo finansavimą, įsigaliojo 2010 m. rugpjūčio mėn. Tuo tarpu neseniai žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad JAV Nacionalinė saugumo agentūra galėjo slapta sekti ES piliečių finansines operacijas, administruojamas Belgijos bendrovės SWIFT. JAV turi galimybę susipažinti su šiais duomenimis, tačiau tik minėto susitarimo ribose, todėl galimi plataus sekimo atvejai, gali reikšti ES ir JAV susitarimo pažeidimą, pažymi EP nariai.


Atsižvelgdamas į tai, EP ragina Europos Komisiją sustabdyti susitarimo su JAV galiojimą. Kartu jie apgailestauja, kad nė viena ES valstybė nesiėmė ištirti galimų sekimo atvejų. Jie ragina ES valstybes įpareigoti EUROPOL kovos su kibernetiniais nusikaltimais centrą ištirti šiuos įtarimus, o taip pat "atlikti nuodugnų techninį tyrimą dėl įtarimų, kad JAV valdžios institucijos turi neteisėtą prieigą prie SWIFT serverių".


Parlamentas taip pat siūlo prireikus patobulinti kai kuriuos susitarimo straipsnius bei pažymi, kad bet koks duomenų apsikeitimo su JAV susitarimas turi remtis griežtais ES duomenų apsaugos standartais.


Nors Europos Parlamentas neturi formalių galių inicijuoti tarptautinio susitarimo galiojimo sustabdymą ar nutraukimą, EP nariai įsitikinę, kad Europos Komisija turi imtis atitinkamų veiksmų Parlamentui nusprendus atšaukti savo paramą susitarimui. Komisijos atsakas bus svarbus faktorius Parlamentui sprendžiant, ar pritarti kitiems tarptautiniams susitarimams, pažymima rezoliucijoje.


Socialistų ir demokratų, Liberalų ir demokratų bei Žaliųjų frakcijų parengtai rezoliucijai pritarė 280 EP narių, 254 nepritarė, o 30 susilaikė.

Nuoroda : 20131021IPR22725
 
 
Susisiekti