Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

EP uždegė žalią šviesą tausesnei ES žuvininkystės politikai 2014-2020 m.

Plenarinė sesija Pranešimas spaudai - Žuvininkystė10-12-2013 - 14:22
 
©Belga/Pixsell/H.Jelavic   Bendrosios žuvininkystės politikos reforma užkirs kelią nepageidaujamo laimikio išmetimui į jūrą ©Belga/Pixsell/H.Jelavic

Antradienį Europos Parlamentas pritarė ES bendrosios žuvininkystės politikos (BŽP) reformai, kurioje įtvirtinti pagrindiniai EP siekiai - apriboti peržvejojimą ir uždrausti žvejams išmesti į jūrą nepageidaujamą laimikį. Kartu pakeistos ir žuvies produktų žymėjimo taisyklės, leisiančios geriau informuoti vartotojus, kur ir kaip buvo sugauta žuvis. Naujosios taisyklės įsigalios nuo 2014 m.


"Ši reforma išspręs didžiausią ES bendrosios žuvininkystės politikos problemą - peržvejojimą. ES Taryba, derėdamasi dėl žvejybos kvotų, turės galvoti apie tvarumą", - pažymėjo EP pranešėja Ulrike Rodust (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

 

Žvejai turės laikytis "didžiausio galimo tausios žvejybos laimikio principo", t.y. sužvejoti tik tiek tam tikros rūšies žuvų, kiek jų per metus atsinaujina. Šis principas bus taikomas ir ES laivams, kurie žvejoja trečiųjų šalių vandenyse. EP narių įsitikinimu, tokia praktika padės atkurti sumažėjusius žuvų išteklius.


Beveik ketvirtadalis ES sugaunamo laimikio yra išmetama dėl netinkamo dydžio ar rūšies. Dauguma tokių žuvų miršta. Siekdami sustabdyti tokią neigiamą praktiką, europarlamentarai užtikrino, kad nuo 2015 m. palaipsniui bus reikalaujama 95 proc. sugauto laimikio iškrauti uostuose. Skirtingoms žuvų rūšims ši prievolė įsigalios skirtingu metu, pvz., Baltijos jūros lašišoms - vėliausiai nuo 2015 m., o visai žvejybai Baltijos jūroje - vėliausiai nuo 2017 m. Netinkamo dydžio ar rūšies laimikio nebus leidžiama naudoti maistui, o tik kitoms reikmėms.

 

EP nariai taip pat patvirtino žvejybos produktų rinkos organizavimo taisykles, kurios leis geriau informuoti vartotojus. Pavyzdžiui, produkcijos etiketėse turės būti parašyta, kur ir kokiomis priemonėmis buvo sugauta žuvis.


BŽP reformos įsigaliojimui nuo 2014 m. dar reikalingas formalus ES Tarybos pritarimas.

Nuoroda : 20131206IPR30075
 
 
Susisiekti
 
 
  • Gediminas VILKAS
  • Press Unit
  • gediminas.vilkas@ep.europa.eu
  • Telefono numeris(+32) 2 28 46396 (BXL)
  • Telefono numeris(+33) 3 881 64504 (STR)
  • Mobilaus telefono numeris(+32) 498 98 33 30