Praėjusios plenarinės sesijos akcentai: plastikiniai maišeliai, biokuras, „eCall“

Balandžio 27–30 d. plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai pritarė siūlymams sumažinti plastikinių maišelių naudojimą ir apriboti „maistinių“ biodegalų kvotą, taip pat pritarė siūlymui nuo 2018 m. įrengti automatinę pagalbos iškvietimo sistemą naujuose automobilių modeliuose. Be to, EP nariai pasiūlė įvesti reikalavimą alkoholinių gėrimų etiketėse nurodyti jų sudėtį ir energinę vertę.

Balandžio sesijos akimirkos per minutę

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina dėti visas pastangas išvengti naujų žūčių Viduržemio jūroje. Europarlamentarai siūlo išplėsti ES migracijos valdymo operaciją „Triton“, padidinti jos finansavimą ir priskirti jai paieškos bei gelbėjimo funkcijas. EP taip pat siūlo nustatyti privalomas prieglobsčio prašytojų paskirstymo tarp ES valstybių kvotas.


Antradienį Europos Parlamentas įpareigojo ES valstybes sumažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą, nes jie teršia aplinką ir kenkia ekosistemoms. ES valstybės galės pasirinkti: arba užtikrinti, kad iki 2020 m. vienam šalies gyventojui vidutiniškai tektų ne daugiau kaip 90 įsigytų lengvųjų plastikinių maišelių, o iki 2026 m. – ne daugiau kaip 40 maišelių, arba iki 2018 m. juos apmokestinti.


Europos Parlamentas balandžio 28 dieną pritarė siūlymui apriboti maksimalią „maistinių“ biodegalų kvotą iki 7 proc. Taip pat siūloma pereiti prie biodegalų, gaminamų ne iš maistinių kultūrų, o iš nemaistinės biomasės, pavyzdžiui, iš šiukšlių ar dumblių.


Nuo 2018 m. kovo 31 d. naujuose lengvųjų automobilių modeliuose turės būti įrengta automatinė pagalbos iškvietimo sistema (angl. „eCall“), leisianti pagalbos tarnyboms greičiau reaguoti į eismo įvykius. Tai numato naujas teisės aktas, kurį antradienį patvirtino Europos Parlamentas.


Alkoholinių gėrimų etiketėse turi būti nurodyta jų sudėtis ir energinė vertė, taip pat įspėjama apie vairavimo išgėrus pavojus. To pageidauja Europos Parlamentas, ketvirtadienį priėmęs rezoliuciją, raginančią atnaujinti ES alkoholio strategiją.


Skaityti visas naujienas iš Europos Parlamento.


Siekiant įgyvendinti naująją ES miškų strategiją, būtinas konkretus ilgalaikis veiksmų planas, pabrėžiantis miško medienos tausaus naudojimo bei pridėtinės vertės ir darbo vietų kūrimo svarbą. Taip teigiama antradienį priimtoje EP rezoliucijoje.


Antradienį europarlamentarai sušvelnino žuvies iškrovimo taisykles ir iki 2017 m. atidėjo terminą, kuomet įsigalios sankcijos už šių taisyklių nesilaikymą. 2013 m. pabaigoje patvirtintomis taisyklėmis ES šalys įpareigotos laipsniškai užtikrinti, kad iki 2019 m. būtų visiškai atsisakyta laimikio išmetimo į jūrą dėl netinkamo dydžio ar rūšies.


Tą pačią dieną Europos Parlamentas pritarė daugiamečio Baltijos jūros menkių, šprotų (kilkių) ir strimelių valdymo plano pataisoms. Dėl jų europarlamentarai toliau derėsis su ES Taryba.


Trečiadienį europarlamentarai pritarė Europos socialinio fondo nuostatų pataisoms, kurios leis jau šiemet kovai su jaunimo nedarbu skirti 1 mlrd. eurų. Ši išankstinė parama, kuri padės 650 tūkst. jaunuolių, sudaro trečdalį 2014–2020 m. Jaunimo užimtumo iniciatyvai skirtos sumos.


Prieš du metus Bangladeše sugriuvus siuvimo fabrikų kompleksui „Rana Plaza“ žuvo 1,1 tūkst. žmonių. Siekiant išvengti panašių nelaimių ateityje, trečiadienį EP priimtoje rezoliucijoje Bangladešo vyriausybė raginama panaikinti diskriminaciją profesinių sąjungų atžvilgiu ir sustiprinti kovą su korupciją.

Papildoma informacija