Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Regionai ir transportas

 
Atostogos be rūpesčių? Deja, ne visada. Todėl verta atsiminti keletą svarbių dalykų.  

Prasidėjus atostogų metui, daugelis europiečių išsiruošė į keliones po Europą ir už jos ribų. Tačiau ar žinote, ką daryti prireikus pagalbos, vėluojant skrydžiui ar pametus pasą svetur? ES yra nustačiusi taisykles, kuriomis siekiama palengvinti keliautojų dalią. Štai keletas dalykų, kuriuos verta įsidėmėti. (Skaityti daugiau: 5 dalykai, kuriuos verta įsidėmėti keliaujant į užsienį )

 

Europos Parlamentas siekia vieno bilieto kelioms transporto rūšims

Plenarinė sesija Transportas07-07-2015 - 13:34

Jei su vienu bilietu būtų galima keliauti kelių rūšių transportu - lėktuvu, traukiniu, autobusu bei laivu, o persėdimai būtų užtikrinti, keleiviai dažniau naudotųsi viešuoju transportu. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį priėmė Europos Parlamentas. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas siekia vieno bilieto kelioms transporto rūšims )

 
Transporto komiteto pirmininkas Michaelis Crameris (kairėje) ir Europos aviacijos saugumo agentūros vadovas Patrick Ky  

Pirmadienio popietę Transporto komiteto nariai kartu su Europos aviacijos saugos agentūros vadovu Patricku Ky ir Europos Komisijos atstovais aptarė, kaip užkirsti kelią lėktuvų katastrofoms, panašioms į bendrovės „Germanwings“ lėktuvo sudužimą kovo 24 dieną Prancūzijos Alpėse. Tuomet pusantro šimto gyvybių nusinešusią nelaimę tyčia sukėlė vienas iš lėktuvo pilotų. (Skaityti daugiau: „Germanwings“ lėktuvo katastrofa: kaip išvengti panašių nelaimių ateityje? )

 

Transport Committee MEPs will discuss aviation safety with the European Aviation Safety Agency (EASA) Executive Director Patrick Ky and the European Commission on Monday afternoon, after the Germanwings air crash in the French Alps in March. (Read more: MEPs debate air safety on Monday following Germanwings air crash in March )

 

An informal deal to remove the technical obstacles that differing national standards and procedures place in the way of rail operators and rolling stock manufacturers was struck by MEPs and EU and the Latvian Presidency of the Council of Ministers on Wednesday. This deal, on the “technical pillar” of the 4th railway package should cut the time and cost involved in certifying that operators, locomotives and carriages meet safety and technical standards. (Read more: EP negotiators welcome informal deal on technical aspects of rail reform package )

 
EP pranešėja Birgit Collin–Langen  

Europos Parlamento ir ES Tarybos derybininkai praeitą savaitę preliminariai sutarė dėl daugiau nei prieš porą dešimtmečių patvirtintos Kelionių paketų direktyvos atnaujinimo. Ši reforma užtikrins ne tik gatavų kelionės paketų iš katalogo, bet ir, pavyzdžiui, internetu įsigytų „susietų“ kelionės paslaugų pirkėjų teises. Apie tai kalbėjome su EP nuomonę šiuo klausimu parengusia Birgit Collin–Langen (Europos liaudies partija, Vokietija). (Skaityti daugiau: Kokie pokyčiai laukia siūlančių ir perkančių keliones internetu? )

 

ES sanglaudos politika – į pagalbą skurdesniems regionams

Kiti Regioninė politika06-05-2015 - 19:34
 

Kasmet apie 50 mlrd. eurų siekianti Europos Sąjungos parama skurdesnių regionų plėtrai padėjo sušvelninti ekonominės krizės poveikį ir pristabdė dramatišką valstybinių investicijų mažėjimą, rodo EK parengta šeštoji ekonominės, socialinės ir teritorinės sanglaudos ataskaita. Gegužės 5–ąją EP Regioninės plėtros komitetas nubalsavo dėl pranešimo šiuo klausimu. Pasitelkę grafiką sužinokite, kaip Europos regionų ir miestų sanglaudai skirtos lėšos prisidėjo prie viešųjų investicijų palaikymo. (Skaityti daugiau: ES sanglaudos politika – į pagalbą skurdesniems regionams )

 

Ekologiškesnių biodegalų link

Kiti Energetika / Transportas / Aplinka28-04-2015 - 14:17
 

Siekdama sumažinti anglies dvideginio išlakas transporto sektoriuje ES ilgą laiką skatino biodegalų gamybą iš maistinių kultūrų. Tačiau paaiškėjus, kad išpopuliarėjęs javų auginimas degalams gali privesti prie miškų vertimo dirbama žeme ir taip dar labiau padidinti anglies dioksido išlakas, siekiama pereiti prie biodegalų, gaminamų ne iš maistinių kultūrų, o iš nemaistinės biomasės, pavyzdžiui, iš šiukšlių ar dumblių. (Skaityti daugiau: Ekologiškesnių biodegalų link )

 

Europarlamentarų akiratyje – Vokietijos reikalavimai užsienio vežėjams

Plenarinė sesija Užimtumo politika / Transportas26-03-2015 - 10:44

Trečiadienio vakarą Europos Parlamentas aptarė Vokietijos sprendimą taikyti minimalaus atlygio taisykles ne tik vietiniams, bet ir užsienio vilkikų vairuotojams. Dalis europarlamentarų tai vadino nesąžininga konkurencija, o kiti ragino kovoti su socialiniu dempingu. (Skaityti daugiau: Europarlamentarų akiratyje – Vokietijos reikalavimai užsienio vežėjams )

 
Trucks  

Antradienį EP nariai pritarė naujoms taisyklėms, kurios sudarys gamintojams sąlygas kurti saugesnius ir ekologiškesnius vilkikus. Suapvalinta kabinų forma leis padidinti vairuotojų regėjimo lauką, o pagerintos aerodinaminės savybės - sumažinti kuro sunaudojimą. (Skaityti daugiau: Europarlamentarai uždegė žalią šviesą saugesniems ir ekologiškesniems vilkikams )