Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Regionai ir transportas

 

Atrask Europą „Foursquare“ socialiniame tinkle!

Kiti Institucijos / Informacija / Turizmas01-08-2014 - 09:00
Ateik į EP puslapį „Foursquare“ tinkle ir atrask Europą!  

Nieko apie jį negirdėjote? Įsivaizduokite „Twitter’į“ su geografinės vietos nustatymo funkcija, leidžiančia registruotis įvairiose jūsų buvimo vietose ir šia informacija dalintis su kitais. Tai puikus įrankis parodyti, jog Europos Sąjunga – ne tik Briuselis, Strasbūras ar Liuksemburgas, kur įsikūrusios pagrindinės ES institucijos. Tai būdas ją atrasti visuose Europos kampeliuose. (Skaityti daugiau: Atrask Europą „Foursquare“ socialiniame tinkle! )

 
 
Paplūdimys čia vasaros karalius Infografikai - Turizmas / Aplinka23-07-2014 - 16:50

Vasarai įpusėjus milijonai europiečių džiaugiasi atostogomis prie jūrų, ežerų ir upių. Ar jų vanduo švarus? Europos aplinkos agentūros duomenimis, praeitais metais daugumos Europos paplūdimių vanduo buvo aukštos kokybės – 95 proc. maudyklų atitiko būtiniausius reikalavimus. Pasitelkę infografiką sužinokite, kur švariausios maudyklos. (Skaityti daugiau: Paplūdimys čia vasaros karalius )

 
 

Dalykai, kuriuos verta įsidėmėti keliaujant į užsienį

Kiti Europos Vadovų Taryba / Turizmas08-07-2014 - 19:16
Prieš keliaudami susipažinkite su savo teisėmis  

Prasidėjus atostogų metui, daugelis europiečių išsiruošė į keliones po Europą ir už jos ribų. Tačiau ar žinote, ką daryti prireikus pagalbos, vėluojant skrydžiui ar pametus pasą svetur? ES yra nustačiusi taisykles, kuriomis siekiama palengvinti keliautojų dalią. Štai keletas dalykų, kuriuos verta įsidėmėti. (Skaityti daugiau: Dalykai, kuriuos verta įsidėmėti keliaujant į užsienį )

 
 

EP narių akiratyje – oro uostų triukšmingumas

Kiti Transportas16-04-2014 - 09:25
Balandžio 16 dienos popietę EP nariai balsuoja dėl oro uostų triukšmingumo ribojimo taisyklių ©BELGA_DPA_A.Dedert  

Lėktuvų keliamas triukšmas dažnai ne tik erzina, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Todėl vietos valdžios institucijos, pasikonsultavusios su gyventojais ir kitomis suinteresuotomis šalimis, nustato tam tikrus oro uostų triukšmingumo apribojimus. Europarlamentarai balandžio 16 dieną balsuos dėl taisyklių, kuriomis siekiama suteikti vietos bendruomenėms svaresnį žodį sprendžiant dėl triukšmo oro uostuose ribojimo. Dėl jų jau neformaliai sutarta su ES Taryba. (Skaityti daugiau: EP narių akiratyje – oro uostų triukšmingumas )

 
 
EP pranešėjas Peter Liese  

Europarlamentarai balandžio 3 dieną pritarė su ES Taryba pasiektam susitarimui iki 2017 m. netaikyti apyvartinių taršos leidimų (ATL) sistemos tarptautiniams skrydžiams. Apie tai paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu parengusio Peterio Liese (Europos liaudies partija, Vokietija). (Skaityti daugiau: INTERVIU: Dėl aviacijos taršos leidimų pasiektas geriausias įmanomas kompromisas )

 
 
EP pranešėjas Hans–Peter Mayer  

Europarlamentarai plenarinėje sesijoje sprendžia dėl siūlymų atnaujinti daugiau nei prieš porą dešimtmečių patvirtintą Kelionių paketų direktyvą. Šia reforma siekiama apsaugoti ne tik gatavų kelionės paketų iš katalogo, bet ir, pavyzdžiui, internetu savarankiškai suplanuotų kelionių pirkėjus. Apie tai po balsavimo Vartotojų apsaugos komitete kalbėjome su EP nuomonę šiuo klausimu parengusiu Hans–Peter Mayer (Europos liaudies partija, Vokietija). (Skaityti daugiau: Kokie pokyčiai laukia siūlančių ir perkančių keliones internetu? )

 
 

Fourth Railway Package

Transport26-02-2014 - 13:49

The Fourth Railway Package aims to improve the quality of passenger rail services and reduce fragmentation of the internal market in passenger rail services. The new rules seek to ensure that all operators have access to rail infrastructure, give new operators more opportunities to compete for public service contracts and harmonize safety certification and vehicle authorization procedures in order to cut costs and save time. (Read more: Fourth Railway Package )

 
 
EP narių akiratyje – gyvybes keliuose gelbstintis skambutis Infografikai - Transportas25-02-2014 - 16:45

Europarlamentarai vasario 25 dieną plenarinėje sesijoje diskutuoja dėl siūlymo nuo 2015 m. spalio naujuose automobilių modeliuose įrengti automatinę pagalbos iškvietimo sistemą „eCall“. Balsavimas šiuo klausimu – kitą dieną. (Skaityti daugiau: EP narių akiratyje – gyvybes keliuose gelbstintis skambutis )

 
 
 

Traukiniai mažiau teršia ir yra saugesni nei kitos transporto priemonės, tačiau jie perveža tik 6% keleivių. Siekiant padidinti jų patrauklumą ES siūlo atverti geležinkelius konkurencijai ir sukurti europinę riedmenų leidimų ir saugos sertifikatų išdavimo sistemą. EP nariai vasario 25 d. popietę diskutuoja dėl teisės aktų rinkinio, kuriuo siekiama įgyvendinti šiuos pokyčius. Pasitelkę filmuką sužinokite daugiau apie Europos geležinkelių sektorių. (Skaityti daugiau: Europarlamentarų dėmesys – Europos geležinkelių sektoriaus reformai )

 
 

EP narių akiratyje – gyvybes keliuose gelbstintis skambutis

Kiti Turizmas / Transportas10-02-2014 - 19:45
Europarlamentarai antradienį balsuoja dėl siūlymo nuo 2015 metų visuose naujuose automobilių modeliuose įrengti gyvybes gelbstinčią sistemą „eCall“  

EP Vidaus rinkos komiteto nariai vasario 11 dieną balsuoja dėl siūlymo nuo 2015 m. spalio naujuose automobilių modeliuose įrengti automatinę pagalbos iškvietimo sistemą „eCall“. (Skaityti daugiau: EP narių akiratyje – gyvybes keliuose gelbstintis skambutis )