Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Regionai ir transportas

 
EP pranešėja Birgit Collin–Langen  

Europos Parlamento ir ES Tarybos derybininkai praeitą savaitę preliminariai sutarė dėl daugiau nei prieš porą dešimtmečių patvirtintos Kelionių paketų direktyvos atnaujinimo. Ši reforma užtikrins ne tik gatavų kelionės paketų iš katalogo, bet ir, pavyzdžiui, internetu įsigytų „susietų“ kelionės paslaugų pirkėjų teises. Apie tai kalbėjome su EP nuomonę šiuo klausimu parengusia Birgit Collin–Langen (Europos liaudies partija, Vokietija). (Skaityti daugiau: Kokie pokyčiai laukia siūlančių ir perkančių keliones internetu? )

 

ES sanglaudos politika – į pagalbą skurdesniems regionams

Kiti Regioninė politika06-05-2015 - 19:34
 

Kasmet apie 50 mlrd. eurų siekianti Europos Sąjungos parama skurdesnių regionų plėtrai padėjo sušvelninti ekonominės krizės poveikį ir pristabdė dramatišką valstybinių investicijų mažėjimą, rodo EK parengta šeštoji ekonominės, socialinės ir teritorinės sanglaudos ataskaita. Gegužės 5–ąją EP Regioninės plėtros komitetas nubalsavo dėl pranešimo šiuo klausimu. Pasitelkę grafiką sužinokite, kaip Europos regionų ir miestų sanglaudai skirtos lėšos prisidėjo prie viešųjų investicijų palaikymo. (Skaityti daugiau: ES sanglaudos politika – į pagalbą skurdesniems regionams )

 

Ekologiškesnių biodegalų link

Kiti Energetika / Transportas / Aplinka28-04-2015 - 14:17
 

Siekdama sumažinti anglies dvideginio išlakas transporto sektoriuje ES ilgą laiką skatino biodegalų gamybą iš maistinių kultūrų. Tačiau paaiškėjus, kad išpopuliarėjęs javų auginimas degalams gali privesti prie miškų vertimo dirbama žeme ir taip dar labiau padidinti anglies dioksido išlakas, siekiama pereiti prie biodegalų, gaminamų ne iš maistinių kultūrų, o iš nemaistinės biomasės, pavyzdžiui, iš šiukšlių ar dumblių. (Skaityti daugiau: Ekologiškesnių biodegalų link )

 

Europarlamentarų akiratyje – Vokietijos reikalavimai užsienio vežėjams

Plenarinė sesija Užimtumo politika / Transportas26-03-2015 - 10:44

Trečiadienio vakarą Europos Parlamentas aptarė Vokietijos sprendimą taikyti minimalaus atlygio taisykles ne tik vietiniams, bet ir užsienio vilkikų vairuotojams. Dalis europarlamentarų tai vadino nesąžininga konkurencija, o kiti ragino kovoti su socialiniu dempingu. (Skaityti daugiau: Europarlamentarų akiratyje – Vokietijos reikalavimai užsienio vežėjams )

 
Trucks  

Antradienį EP nariai pritarė naujoms taisyklėms, kurios sudarys gamintojams sąlygas kurti saugesnius ir ekologiškesnius vilkikus. Suapvalinta kabinų forma leis padidinti vairuotojų regėjimo lauką, o pagerintos aerodinaminės savybės - sumažinti kuro sunaudojimą. (Skaityti daugiau: Europarlamentarai uždegė žalią šviesą saugesniems ir ekologiškesniems vilkikams )

 

ES turi parodyti solidarumą ir skirti paramą vežėjams, kurie nukentėjo nuo Rusijos taikomų maisto produktų importo apribojimų, pirmadienį vykusioje diskusijoje pažymėjo dauguma EP narių. Jie prašė Europos Komisijos pateikti išsamesnę sankcijų poveikio analizę, taip pat leisti skirti didesnę valstybės pagalbą vežėjams arba numatyti transporto sektoriaus krizės fondą. Vis dėlto keletas EP narių teigė, kad dėl susiklosčiusios situacijos kalta pati ES, kuri pirmoji pradėjo taikyti sankcijas Rusijai. (Skaityti daugiau: EP nariai siūlė padėti vežėjams įveikti Rusijos apribojimų sukeltus nuostolius )

 

Tracing traffic offenders across borders: EP approves new data-sharing rules

Plenary Session Transport11-02-2015 - 12:40

Revised rules on the cross-border sharing of traffic offenders’ data, which should help ensure that drivers who commit offences while abroad in the EU do not escape fines, were approved by the Parliament on Wednesday. These rules, which aim to ensure equal treatment of drivers and improve road safety, will be extended to the UK, Ireland and Denmark within two years. (Read more: Tracing traffic offenders across borders: EP approves new data-sharing rules )

 

Northern Ireland peace process: MEPs urge all parties to restart stalled talks

Plenary Session Regional policy13-11-2014 - 11:21
Graffiti on the Cupar Way wall, in Belfast, Northern Ireland  

The European Parliament called on all parties to join talks to restart the stalled Northern Ireland peace process in a resolution voted on Thursday. MEPs stressed the need to combat low pay and unemployment, so as to halt violent and criminal efforts to undermine the process. Talks broke down in December 2013 due to disputes over issues such as welfare spending, flags and emblems, and parading. (Read more: Northern Ireland peace process: MEPs urge all parties to restart stalled talks )

 

Atrask Europą „Foursquare“ socialiniame tinkle!

Kiti Institucijos / Informacija / Turizmas01-08-2014 - 09:00
Ateik į EP puslapį „Foursquare“ tinkle ir atrask Europą!  

Nieko apie jį negirdėjote? Įsivaizduokite „Twitter’į“ su geografinės vietos nustatymo funkcija, leidžiančia registruotis įvairiose jūsų buvimo vietose ir šia informacija dalintis su kitais. Tai puikus įrankis parodyti, jog Europos Sąjunga – ne tik Briuselis, Strasbūras ar Liuksemburgas, kur įsikūrusios pagrindinės ES institucijos. Tai būdas ją atrasti visuose Europos kampeliuose. (Skaityti daugiau: Atrask Europą „Foursquare“ socialiniame tinkle! )

 
Paplūdimys čia vasaros karalius Infografikai - Turizmas / Aplinka23-07-2014 - 16:50

Vasarai įpusėjus milijonai europiečių džiaugiasi atostogomis prie jūrų, ežerų ir upių. Ar jų vanduo švarus? Europos aplinkos agentūros duomenimis, praeitais metais daugumos Europos paplūdimių vanduo buvo aukštos kokybės – 95 proc. maudyklų atitiko būtiniausius reikalavimus. Pasitelkę infografiką sužinokite, kur švariausios maudyklos. (Skaityti daugiau: Paplūdimys čia vasaros karalius )