Dalytis šiuo puslapiu: 

Trečiadienį Europos Parlamentas nepritarė ES Tarybos siūlymui sumažinti 2014 m. ES biudžeto išlaidas moksliniams tyrimams, užimtumui ir humanitarinei pagalbai Artimuosiuose Rytuose. Kartu europarlamentarai siūlo padidinti ES išorės sienų valdymo agentūros FRONTEX biudžetą.

Parlamentas siūlo, kad 2014 m. ES biudžeto įsipareigojimai sudarytų 142,6 mlrd. eurų (ES Taryba siūlė 141,8 mlrd. eurų), o mokėjimai - 136,1 mlrd. eurų (ES Taryba siūlė 134,8 mlrd. eurų). Palyginti su šių metų ES biudžetu, įsipareigojimams siūloma skirti 8,1 mlrd. eurų mažiau, o mokėjimams - 4,3 mlrd. eurų mažiau.


Tokiose srityse kaip skaitmeninė darbotvarkė, moksliniai tyrimai, verslumas ir jaunimo užimtumas, kurios prisideda prie ekonomikos augimo, EP nepritarė ES Tarybos siūlymui sumažinti finansavimą 629 mln. eurų. Jie kaip tik pasiūlė papildomai skirti šioms sritims 34 mln. eurų.


Europos Parlamentas taip pat nepritarė ES Tarybos siūlymui 250 mln. eurų sumažinti paramą Artimiesiems Rytams ir pabėgėliams. Prie atkurtos sumos jie dar pridėjo 50 mln. eurų.


"Mūsų laukia derybos dėl didelio biudžeto paketo, t.y. dėl 2013 m. biudžeto pataisų, 2014 m. biudžeto ir ilgalaikio ES biudžeto. Parlamentas pasirengęs šią savaitę skubos tvarka pritarti š. m. biudžeto pataisai Nr. 6, kuri leis Komisijai apmokėti ES įsipareigojimus. Visi kartu, Taryba, Komisija ir Parlamentas, turėsime atsakingai imtis sunkių derybų. Tačiau vienas aspektas turi būti laibai aiškus - Parlamentas neleis, kad šių metų ES biudžeto deficitas būtų perkeltas į kitus metus", - teigė EP biudžeto komiteto pirmininkas Alain Lamassoure (Europos liaudies partija, Prancūzija)


Po balsavimo plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas ir ES Taryba turi per tris savaites susitarti dėl būsimo biudžeto. Jei tai pavyks padaryti, EP dėl būsimo biudžeto ketina balsuoti lapkričio 21-24 d. plenarinėje sesijoje.


Tuo tarpu Europos Parlamentas laukia, kad Taryba pritartų taisomajam 2013 m. ES biudžetui Nr. 8 (3,9 mlrd. eurų). Šios lėšos, reikalingos padengti šių metų ES biudžeto deficitą, yra Parlamento sąlyga tam, kad jis pritartų ES daugiamečiam 2014-2020 m. biudžetui. Patvirtinimo laukia ir kitas taisomasis biudžetas Nr. 9 (400 mln. eurų), skirtas padengti potvynių Vokietijoje, Austrijoje ir Čekijoje bei sausrų Rumunijoje padarinių likvidavimo išlaidas.


2014 m. ES biudžeto pataisoms pritarė 480 EP nariai, 119 nepritarė, o 86 susilaikė.