Dalytis šiuo puslapiu: 

Mobilieji telefonai turėtų veikti su vieno tipo krovikliu, teigia EP nariai ©BELGAIMAGE/AGEFOTOSTOCK/McPHOTO/ODE 

Visi ES parduodami mobilieji telefonai turėtų veikti su vieno tipo krovikliu. Tai pažymima ketvirtadienį Europos Parlamente patvirtintose radijo įrenginių taisyklėse, kuriomis siekiama supaprastinti šių įrenginių naudojimą bei sumažinti nereikalingas atliekas ir išlaidas.

"Esu  labai patenkinta, kad mums pavyko susitarti dėl bendro naudojimo kroviklio. Tai pasitarnaus tiek vartotojams, tiek aplinkosaugai. Vieno tipo kroviklis leis sumažinti šio tipo elektronines atliekas, kurių kasmet surenkama apie 51 tūkst. tonų", - pažymėjo EP pranešėja Barbara Weiler (Socialistai ir demokratai, Vokietija).


Su ES Taryba jau suderinta direktyva nustato tokių įrenginių kaip mobilieji telefonai, automobilių signalizacijų pulteliai ar modemai patekimo į ES rinką taisykles. Kartu atsižvelgiama į didėjančią radijo ryšio įrenginių įvairovę, siekiama padidinti jų atsparumą trukdžiams ir užtikrinti, kad šie prietaisai atitiktų minimalius sveikatos apsaugos ir saugos reikalavimus.

 

EP siūlo įpareigoti sukurti  vieno tipo kroviklį tam tikrų kategorijų įrenginiams, visų pirma mobiliesiems telefonams, nes tai supaprastintų jų naudojimą, sumažintų išlaidas bei apsaugotų nuo nereikalingų atliekų. Konkrečias įrenginių kategorijas, kurie turės veikti su vieno tipo krovikliu, nustatys Europos Komisija, įgyvendindama šį teisės aktą.


Kartu EP pritarė siūlymui suteikti rinkos priežiūros institucijoms papildomų įrankių nustatyti reikalavimų neatitinkančius radijo prietaisus. Europos Komisija nustatys šių prietaisų kategorijas, kurias bus galima tiekti rinkai tik juos įregistravus duomenų bazėje. Analogiška sistema jau taikoma JAV.


Atnaujintoms taisyklėms pritarė 550 EP narių, 12 nepritarė, o 8 susilaikė. Dėl jų jau pasiektas susitarimas su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti. ES valstybės turės per dvejus metus perkelti šias taisykles į savo teisę ir suteikti dar vienerius metus gamintojams prie jų prisitaikyti.