Dalytis šiuo puslapiu: 

Pawelas Pawlikowskis priima LUX kino apdovanojimą už savo filmą "Ida" © EP 

Lenkijos režisieriaus Pawelo Pawlikowskio kartu su Danijos prodiuseriais sukurtas filmas „Ida“ šiemet laimėjo Europos Parlamento įsteigtą LUX kino apdovanojimą. Filme pasakojama apie našlaitę, kuri prieš priimdama vienuolės įžadus leidžiasi į kelionę, o jos metu sužino tikrąsias savo šaknis. Trečiadienį Strasbūre surengtoje iškilmingoje ceremonijoje apdovanojimą režisieriui įteikė EP pirmininkas Martin Schulz.

Kiti šių metų LUX apdovanojimo finalininkai buvo slovėnų režisieriaus Rok Biček filmas „Klasės priešas“ ir prancūzų režisierės Céline Sciamma filmas „Merginų gauja“ .

 

Kalbėdamas ceremonijoje, Europos Parlamento pirmininkas M. Schulz pažymėjo: "Europietiški filmai neapsiriboja atsitiktinių vietų ar įvykių pasakojimu, o veikiau atskleidžia specifines situacijas tam tikru istoriniu laikotarpiu. Jie mums leidžia susipažinti su mūsų bei mūsų kaimynų istorijomis ir kitų valstybių gyvenimu. Europietiškas kinas leidžia sustiprinti bendrumo jausmą ir panaikinti sienas tarp valstybių."


„Šiam filmui pavyko paliesti žmones visoje Europoje. Tai rodo, kad kinas vis dar išlaiko vaidmenį mūsų visuomenėje. LUX kino apdovanojimas yra nauja europietiško filmo kūrėjų pripažinimo galimybė [...], kuri kartu leidžia tūkstančiams europiečių kartu dalintis bendromis emocijomis“, – pažymėjo režisierius P. Pawlikowskis, atsiimdamas apdovanojimą.


LUX apdovanojimą Europos Parlamentas kasmet teikia filmui, iliustruojančiam esmines Europos vertybes arba keliančiam klausimus apie jas, taip pat atskleidžiančiam žemyno kultūrinę įvairovę ar ES vienijimosi problematiką. Trims šių metų LUX apdovanojimo finalininkams suteikta Europos Parlamento parama, skirta subtitruoti šiuos filmus visomis oficialiomis ES kalbomis. Laureatą balsuodami išrenka europarlamentarai.