Dalytis šiuo puslapiu: 

Ketvirtadienį europarlamentarai paragino ES valstybes neatidėlioti 2015 m. rugsėjį prisiimto įsipareigojimo per dvejus metus perkelti 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų iš Graikijos ir Italijos. Jie siūlo ypatingą dėmesį skirti vienišiems vaikams.

EP nariai apgailestauja, kad tarp ES valstybių trūksta solidarumo, nes iki šiol perkelta tik 11 proc. prieglobsčio prašytojų (18 770 asmenų). Daugelis valstybių greičiausiai neįvykdys savo įsipareigojimo, o kelios net nepradėjo šio proceso, pažymi europarlamentarai. Lietuva iki šiol perkėlė 275 prieglobsčio prašytojus (267 iš Graikijos ir 8 iš Italijos).


EP nariai ragina gerbti įsipareigojimus ir pirmenybę teikti vienišiems vaikams bei kitoms jautrioms pabėgėlių grupėms. „Iki šiol perkeltas tik vienas vienišas vaikas“, - atkreipia dėmesį europarlamentarai. Jie taip pat kritikuoja kai kurias ES valstybes už „labai griežtus ir diskriminacinius atrankos kriterijus, pavyzdžiui, perkelti tik vienišas mamas ar tik tam tikrų tautybių asmenis“.


Europos Parlamentas taip pat pažymi, kad net ir laiku neperkėlus numatyto prieglobsčio prašytojų skaičiaus ši pareiga išliks ir po 2017 m. rugsėjo, todėl ES valstybės turės tęsti jų perkėlimą.


Jungtinių Tautų duomenimis, Graikijoje šiuo metu prieglobsčio ieško apie 50 tūkst. asmenų, o Italija per 2016 m. sulaukė daugiau nei 180 tūkst. naujų prieglobsčių prašymų.


EP rezoliucijai pritarė 398 EP nariai, 134 nepritarė, o 41 susilaikė.

Susiję EP nariai 
Pabėgėlių perkėlimas