Dalytis šiuo puslapiu: 

Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron diskutuoja Europos Parlamente apie Europos ateitį 

Antradienį Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron Europos Parlamente pristatė savo ES ateities viziją ir ragino stiprinti demokratija pagrįstą Europos suverenitetą.

Likus metams iki Europos Parlamento rinkimų, E. Macron ragino „surengti tikrus europinius debatus“ bei kartu susitelkti pasaulinių krizių spendimui. Jo įsitikinimu, tam būtinas „Europos suverenitetas, kuris papildo nacionalinį“. Politikas ragino nepamiršti tragiškos Europos istorijos ir įvertinti pasiekimus, kuriais ES gali didžiuotis pasaulyje. Aplinkui stiprėjant autoritarizmo, nacionalizmo ir vienašališkumo tendencijoms, turime grįžti prie demokratijos ištakų ir įtraukti piliečius į stiprios bei solidarios Europos kūrimą, pažymėjo E. Macron.

 

„Europos Parlamentas yra Europos legitimumo, atsakingumo ir gyvybingumo būstinė. Čia kuriama dalis Europos ateities [...], čia turime įtvirtinti Europos prisikėlimą. Linkiu mums peržengti Šiaurės ir Pietų, Rytų ir Vakarų, mažų ir didelių bei nacionalinių interesų skirtumus“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

 

Politikas ragino kartu spręsti migracijos, klimato kaitos, energetinio saugumo ir kitas aktualias problemas. Jis kvietė vienu balsu kalbėtis su Rusija ir pritarė kai kurių europarlamentarų nuogąstavimams dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio, pažymėjęs, kad šis projektas „pamina mūsų bendrą energetikos politiką“.

 

Dėkodamas Prancūzijos prezidentui už apsilankymą Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani kalbėjo: „Europos ateitis prasideda čia ir dabar, Europos demokratijos širdyje. Laikas kartu paversti viziją realybe: suvaldyti migraciją, užtikrinti stiprią gynybos ir užsienio politiką“.

 

Dauguma EP frakcijų pirmininkų sveikino Europos idėją palaikančią E. Macron kalbą. Kai kurie iš jų palaikė Prancūzijos vaidmenį rengiant oro antskrydžius Sirijoje, taip pat ragino ES suteikti daugiau galių gynybos srityje ir kurti Europos armiją. Kiti europarlamentarai atkreipė dėmesį į Sąjungai tenkančius iššūkius: kovą su terorizmu, migracijos valdymą, skaitmeninės rinkos plėtrą, taip pat ES bankų ir pinigų sąjungos užbaigimą.

 

Diskusijų ištraukas galite peržiūrėti čia.

 

E. Macron apsilankymas Europos Parlamente pratęsė diskusijų apie Europos ateitį su ES valstybių ir vyriausybių vadovais seriją. Savo įžvalgomis šia tema jau pasidalino Airijos, Kroatijos ir Portugalijos premjerai, o kitą mėnesį savo viziją pristatys Belgijos premjeras Charles Michel.