Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamento (EP) rinkimų dienomis ir jiems pasibaigus gegužės 26-osios vakarą EP pasiūlys žiniasklaidai daug naudingos informacijos ir paslaugų.

Rinkimų rezultatų skelbimo tvarkaraštis.

Tuos atskirų šalių rezultatus, kurie tuo metu jau bus paviešinti, EP pradės skelbti gegužės 26 d. nuo 18 val. Briuselio laiku, o pirmoji Parlamento sudėties projekcija pasirodys 20.15 val. Pasirodžius daugiau duomenų ir oficialių rezultatų, projekcija bus nuolat atnaujinama. Tikimasi, jog pirminiai visų šalių rezultatai pasirodys apie 23.15 val. Briuselio laiku.

Peržiūrėkite išsamų rezultatų skelbimo tvarkaraštį

Garso ir vaizdo paslaugos.

Nuo gegužės 23 d. iš visų ES šalių surinkta garso ir vaizdo medžiaga apie balsuojančius Europos Parlamento, Europos Komisijos (EK) ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkus, EP politinių frakcijų pirmininkus bei pagrindinius kandidatus užimti EK pirmininko postą, taip pat kitus balsuojančius piliečius bus prieinama EP vaizdo ir garso duomenų svetainėje, Europe by Satellite kanalu, taip pat plenarinių posėdžių salėje Briuselyje. Parlamento sudėties projekcijos ir rinkimų rezultatus bus galima gauti transliuoti tinkamos kokybės animuota grafika.

Kiekvienos šalies duomenys.

Išsamią informaciją apie kiekvienos ES šalies rinkimų taisykles, balsavimo valandas, kandidatų sąrašus ir ankstesnių rinkimų rezultatatus rasite čia.

Akreditacija.

Parlamente rinkimų dienomis norintys būti žurnalistai privalo internetu užpildyti prašymą dėl akreditacijos, kuri leis būti Parlamente ne tik gegužės 26 d. vakarą, bet ir gegužės 23–27 dienomis. Registruotis privaloma net ir tarpinstitucinius leidimus turintiems žurnalistams. Terminas registruotis dėl akreditacijos buvo pratęstas. Visos iki šiol pateiktos užklausos galioja. Registravusieji artimiausiu metu gaus patvirtinimą el. paštu.

Prireikus pagalbos, kreipkitės į Žiniasklaidos akreditacijos biurą.

Tel. (+32) 498 98 35 44

Siekiant išvengti eilių gegužės 26 d., leidimus bus galima pasiimti nuo gegužės 20 d. Europos Parlamento akreditacijų biure Briuselyje Paul-Henri Spaak pastate. Akreditacijų biuro darbo valandos:

Gegužės 20 d. – gegužės 24 d. (pirmadienis – penktadienis): 8:00-18:00

Gegužės 25 d. (šeštadienis): 10:00-18:00

Gegužės 26 d. (sekmadienis): 10:00-23:00

Darbo vietos žiniasklaidai.

Žiniasklaida galės dirbti plenarinių posėdžių salėje (PHS3A50), spaudos kambaryje (PHS0B01), Annos Politkovskajos (PHS0A50) ir Annos Lindh (PHS1A02) salėse.

Rinkimų rezultatai visose darbo erdvėse bus realiu laiku pateikiami ekranuose ir tinklalapyje https://rinkimu-rezultatai.eu/.

Rinkimų naktį žiniasklaidos atstovai galės kreiptis į Parlamento administratorius ryšiams su žiniasklaida, kurie dirbs Yehudi Menuhin erdvėje.

Automobilių stovėjimo vietos rinkimų naktį.

Specialią akreditaciją turintys žurnalistai rinkimų dienomis galės naudotis Parlamento automobilių stovėjimo aikštele. Vietų skaičius ribotas.

Baro ir valgyklos darbo valandos gegužės 26 d.:

Lankytojų savitarnos restoranas (PHS pastatas, -1 aukštas): 12.00–22.00 val.

Organinio maisto kampas (ASP pastatas, 1 aukštas): 15.00–22.00 val.

Plenarinių posėdžių salės baras (PHS pastatas, 3 aukštas): 10.00–00.00 val.

Žiniasklaidos baras (PHS pastatas, 1 aukštas)