Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos Parlamento (EP) rinkimų dienomis ir jiems pasibaigus gegužės 26-osios vakarą EP pasiūlys žiniasklaidai daug naudingos informacijos ir paslaugų.

Darbo vietos žiniasklaidai ir darbo valandos

Žiniasklaida galės dirbti:


  • plenarinių posėdžių salėje (PHS3A50):

Ketvirtadienį 12.00–22.00 val.

Penktadienį 12.00–22.00 val.

Šeštadienį 8.00–22.00 val.

Sekmadienį nuo 9.00 val. iki pirmadienio vakaro


  • spaudos salėje (PHS0B01);
  • Annos Politkovskajos salėje (PHS0A50);
  • PHS1A02 salėje.

Rinkimų rezultatai bus realiu laiku pateikiami visose darbo erdvėse esančiuose ekranuose, taip pat tinklalapyje https://rinkimu-rezultatai.eu/.

Vietos plenarinių posėdžių salėje jau buvo patvirtintos atsižvelgiant į užklausas ir galimybes. Vis dėlto į ją įeiti galės visų užsiregistravusių žiniasklaidos priemonių atstovai, pavyzdžiui, jei reikėtų pasikonsultuoti, pakeisti kolegą, sekti frakcijų pirmininkų ir pagrindinių kandidatų užimti Europos Komisijos pirmininko postą pasisakymus.

Žurnalistai jau šiandien, gegužės 23 d., gali ateiti į Parlamentą rezervuoti darbo vietas. Ant kiekvieno stalo, kurį norima rezervuoti, reikia palikti popieriaus lapą su užrašytu žiniasklaidos priemonės pavadinimu.

Turint klausimų ar užklausų, bus galima kreiptis į EP Spaudos tarnybos administratorius, kurie dirbs visose darbo erdvėse, taip pat Yehudi Menuhin erdvėje (PHS pastatas, 1 aukštas).

Specialios akreditacijos ir leidimai

Nuo šiandien galioja tik rinkimų dienoms skirta speciali akreditacijos sistema. Tai reiškia, jog tik užsiregistravę ir leidimą turintys žiniasklaidos atstovai galės patekti į pastatą. Jei dar neturite akreditacijos – užpildykite šią elektroninę formą iki gegužės 24 d. 17.00 val. Briuselio laiku.

Prireikus pagalbos, kreipkitės į Žiniasklaidos akreditacijos biurą.

Tel. (+32) 498 98 35 44

Siekiant išvengti eilių gegužės 26 d., leidimus galima pasiimti nuo gegužės 20 d. Europos Parlamento akreditacijų biure Briuselyje, Paul-Henri Spaak pastate. Akreditacijų biuro darbo valandos:

Gegužės 20 d. – gegužės 24 d. (pirmadienis – penktadienis): 8:00-18:00

Gegužės 25 d. (šeštadienis): 10:00-18:00

Gegužės 26 d. (sekmadienis): 10:00-23:00

Europos Parlamento žemėlapį rasite čia.

Rinkimų rezultatų skelbimo tvarkaraštis ir EP rinkimų rezultatų tinklalapis

Tuos atskirų šalių rezultatus, kurie tuo metu jau bus paviešinti, EP pradės skelbti gegužės 26 d. nuo 18 val. Briuselio laiku, o pirmoji Parlamento sudėties projekcija pasirodys 20.15 val. Ją sudarys kai kurių valstybių paviešinti rezultatai ir rinkėjų apklausos.

Pasirodžius daugiau duomenų ir oficialių rezultatų, projekcija bus nuolat atnaujinama. Tikimasi, jog pirmieji visų šalių rezultatai pasirodys apie 23.15 val. Briuselio laiku.

Peržiūrėkite išsamų rezultatų skelbimo tvarkaraštį

Tinklalapyje www.rinkimu-rezultatai.eu/ rasite šalių rezultatus, vietų pasidalijimą tarp politinių frakcijų ir ES valstybių, nacionalinių partijų ir politinių frakcijų Parlamente skirtį, informaciją apie lyčių pusiausvyrą ir balsavimo aktyvumą. Šioje svetainėje taip pat galėsite lengvai palyginti rezultatus, patikrinti, kas sudaro daugumą, ir įsidiegti valdiklį (angl. widget).

Išsamią informaciją apie rinkimų taisykles, balsavimo valandas, sąrašus, kandidatus ir ankstesnius rezultatus kiekvienoje ES valstybėje rasite čia.

Garso ir vaizdo paslaugos

Europe by Satellite

Nuo gegužės 23 d. iš visų ES šalių surinkta garso ir vaizdo medžiaga apie balsuojančius Europos Parlamento, Europos Komisijos (EK) ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkus, EP politinių frakcijų pirmininkus bei pagrindinius kandidatus užimti EK pirmininko postą, taip pat kitus balsuojančius piliečius bus prieinama EP vaizdo ir garso duomenų svetainėje.

Sekmadienį nuo 18.00 val. EbS pateiks transliavimui tinkamos kokybės projekcijų ir rinkimų rezultatų grafikų, taip pat medžiagos apie kitus įvykius. Rinkimų naktį EbS+ tiesiogiai transliuos iš plenarinių posėdžių salės. Numatytą programą rasite čia.

Vaizdo ir garso centras

Visus su EP rinkimais susijusius vaizdo įrašus ir nuotraukas atsisiųskite paspaudę čia. Šie duomenys atsinaujins automatiškai.

Čia rasite medžiagos apie dabartinės kadencijos Parlamentą ir svarbiausius jo pasiekimus.

Transliacija internetu

Gegužės 26 d. nuo 17.45 val. EP tinklalapyje bus tiesiogiai transliuojamas rinkimų vakaras. Žiūrėkite čia arba EbS tinklalapyje.

Instrukciją, kaip įterpti kodą, rasite čia.