Dalytis šiuo puslapiu: 

Paskelbta atnaujinta naujosios Europos Parlamento (EP) sudėties projekcija, paremta galutiniais ir pirminiais rezultatais iš 27 ES valstybių ir prognozėmis iš vienos valstybės.

Atnaujinta naujojo Europos Parlamento sudėties projekcija. ©EP 

Naujoji projekcija yra paremta:

- galutiniais rezultatais iš dešimties valstybių: Čekijos, Kipro, Kroatijos, Slovakijos, Suomijos, Vokietijos, Estijos, Maltos, Lenkijos, Prancūzijos;

- pirminiais rezultatais iš septyniolikos valstybių: Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Danijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Portugalijos, Rumunijos, Slovėnijos, Švedijos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės;

- prognozėmis iš vienos valstybės: Airijos.

EP sudėties projekcija bus atnaujinama ir skelbiama puslapyje rinkimu-rezultatai.eu. Jame galima rasti atskirų valstybių rezultatus, mandatų skaičius pagal politines frakcijas ir valstybes, EP narių lyčių pusiausvyrą ir rinkėjų aktyvumą. Yra galimybė palyginti šių ir ankstesnių rinkimų rezultatus, projektuoti daugumą arba pasidalinti savo sukurtu valdikliu.

Rinkėjų aktyvumas Europoje gerokai padidėjo

Pirminiai rinkimų aktyvumo duomenys rodo, kad 50,95 proc. rinkėjų ES (įskaitant Jungtinę Karalystę) atidavė savo balsą. Tai yra gerokai didesnis rinkėjų aktyvumas nei 2014 m. rinkimuose ir didžiausias aktyvumas EP rinkimuose per paskutinį dvidešimtmetį.