Žiniasklaidos akreditavimas 

 

Žurnalistai, fotoreporteriai ir operatoriai, neturintys ES tarpinstitucinės akreditacijos, dėl akreditacijos darbui Europos Parlamente ar leidimo filmuoti ir fotografuoti turi kreiptis iš anksto.


Europos Parlamentas suteikia dviejų tipų akreditaciją:

- trumpalaikis akreditavimas

- metinis leidimas


Visi žurnalistai, turintys teisę lankytis Europos Parlamento pastatuose, gali naudotis žurnalistams skirtomis paslaugomis.


Trumpalaikis akreditavimas Europos Parlamente

Trumpalaikės akreditacijos galioja nuo vienos dienos iki savaitės pabaigos.

Žurnalistai, atvykstantys į Briuselį, Strasbūrą ar Liuksemburgą dėl specialaus susitikimo, renginio ar plenarinės sesijos, gali užsisakyti trumpalaikę akreditaciją. Dėl jos būtina kreiptis šioje svetainėje, kur reikia užsiregistruoti ir sukurti asmeninę paskyrą. Sėkmingai užsiregistravus, elektroniniu paštu bus atsiųstas patvirtinimo laiškas iš noreply@europarl.europa.eu. Kai tik paskyra bus patvirtinta, galima kreiptis su prašymu dėl akreditacijos prisijungus čia.


Norint užbaigti profilio kūrimą, būtina pateikti:

  • Asmens tapatybės kortelės formato nuotrauką, t.y. portretinę, kraštinių santykio 3X4, jpeg formato ir +- 100 KB dydžio;
  • Asmens tapatybės kortelės arba paso numerį ir dokumento galiojimo datą;
  • Žurnalisto pažymėjimo kopiją arba laišką iš vyriausiojo redaktoriaus

Kai tik prašymas bus patvirtintas, leidimą bus galima atsiimti Žiniasklaidos akreditacijos biure (žiūrėti žemiau). Leidimą galima atsiimti patekus galiojantį tapatybės patvirtinimo įrodymą.


Metinis leidimas Europos Parlamente

Žurnalistai, kurie reguliariai rengia reportažus apie Europos Parlamentą ir/ar gyvena Strasbūre, Briuselyje ar Liuksemburge gali kreiptis dėl metinio leidimo, kuris galios Europos Parlamente (trijose jo darbo vietose: Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge).

Prieš kreipiantis dėl šio leidimo, prašome perskaityti taisykles. Metinio leidimo prašymo forma galima rasti čia.


Leidimas filmavimui ir fotografavimui

Visi žurnalistai, spaudos fotografai ar operatoriai Europos Parlamente privalo turėti leidimą filmuoti ir fotografuoti. Jis yra išduodamas Žiniasklaidos akreditacijos biure, o taip pat dėl jo galima kreiptis iš anksto adresu media.accreditation@ep.europa.eu. Žurnalistai privalo pasirašyti ir laikytis filmavimo ir fotografavimo Europos Parlamente taisyklių.


Leidimas filmavimui ir fotografavimui ne žiniasklaidos atstovams

Fotografai ar operatoriai, kurie turi EP narių ar EP padalinių kvietimą į specialius renginius arba kviečiami vykdyti viešųjų ryšių veiklą, turi turėti specialų ne žiniasklaidos atstovams skirtą leidimą filmuoti ar fotografuoti. Prašymas šiam leidimui gauti turi būti pateiktas bent prieš 24 val. el. p. media.accreditation@ep.europa.eu. Leidimas nesuteikia teisės patekti į Europos Parlamento patalpas – prašanti institucija turi kreiptis dėl įprasto apsilankymo. Leidimo prašantis EP narys ar EP padalinys atsako už leidimą gavusių asmenų veiklos priežiūrą ir įrašų taisyklių laikymąsi.


Žiniasklaidos akreditavimo biuras

Leidimai išduodami Briuselyje ir Strasbūre:

Briuselyje: žiniasklaidos akreditavimo biure, kuris įsikūręs prie lankytojų įėjimo Paul-Henri Spaak pastate (Wiertz g. 60), PHS-1C029 kabinete.

Darbo valandos:

Pirmadienis - Ketvirtadienis 8.30 - 17.45 val.

Penktadienis 8.30 - 13.00 val.


Strasbūre (tik per plenarines sesijas): LOW pastate – pirmas įėjimas kairėje nuo įėjimo į centrinį kiemą (Bronislaw Geremek aišktė).

Pirmadienis 12.00 - 20.00 val.

Antradienis - Trečiadienis 8.00 - 20.00 val.

Ketvirtadienis 8.00 val. - iki plenarinės sesijos pabaigos


Naudingos nuorodos

Tarpinstitucinio akreditavimo taisyklės

Žiniasklaidos akreditavimas ES Taryboje ir Europos Vadovų Taryboje