Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)
Lyčių lygybė
Svarbi tema :

Tarptautinė moters diena 2014 - Realios lyčių lygybės link

Moterų teisės/Lygios galimybės 07-03-2014 - 13:50 / Atnaujinta: 07-03-2014 - 18:17
 
 

Europarlamentarai skiria daug dėmesio lyčių lygybei. Šių metų Tarptautinei moters dienai skirtų renginių Parlamente tema – smurtas prieš moteris. Jis laikomas viena iš svarbiausių lyčių nelygybės problemų. (Skaityti daugiau: Apsaugokime moteris nuo smurto – tai iššūkis visiems)

Tyrimų duomenimis, ketvirtadalis Europos Sąjungoje gyvenančių moterų patiria fizinį smurtą, o ES ekonomika dėl to netenka 228 mlrd. eurų. Artėjant Tarptautinei moters dienai, apie tai kalbėjomės su EP nuomonę šiuo klausimu parengusia Antonyia Parvanova (Liberalai ir demokratai, Bulgarija). (Skaityti daugiau: EP narė: „Kone pusė Europos moterų bent kartą gyvenime patyrė smurtą“)

Europarlamentarai trečiadienį pritarė taisyklėms, kuriomis siekiama padidinti iš vienos ES valstybės į kitą persikeliančių šeiminio smurto, priekabiavimo ar persekiojimo aukų apsaugą. Jos užtikrins nusikaltimų aukoms taikomų apsaugos priemonių abipusį pripažinimą civilinėse bylose. Apie tai kalbėjomės su EP nuomonę šiuo klausimu parengusiais Antonio López–Istúriz White (Europos liaudies partija, Ispanija) ir Antonyia Parvanova (Liberalai ir demokratai, Bulgarija). (Skaityti daugiau: Šeiminio smurto, priekabiavimo ir persekiojimo aukoms – apsauga visoje Europoje)

Apklausų duomenimis, kone kas ketvirta moteris Europos Sąjungoje yra patyrusi fizinę prievartą. Artėjant Tarptautinei moters dienai Europos Parlamente kitą savaitę bus diskutuojama apie smurtą prieš moteris, kuris laikomas viena iš svarbiausių lyčių nelygybės problemų. (Skaityti daugiau: Tarptautinei moters dienai artėjant: EP renginių anonsas)

Kaip pakeisit lyčių vaidmenų stereotipus Europos visuomenėse? Atsakymas į šį klausimą rūpėjo daugeliui internautų, kurie kovo 5 dieną dalyvavo „Facebook“ diskusijoje su Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininku Mikaeliu Gustafssonu (Vieningieji kairieji, Švedija). (Skaityti daugiau: Moterų teisių komiteto vadovas: Smurtas prieš moteris – lyčių nelygybės išraiška)

Šių metų Tarptautinės moters dienos akcentas – moterų atsakas į krizę. Finansinė ir ekonominė krizė paaštrino lyčių nelygybę darbo rinkoje. Moterys labiau nukentėjo prarasdamos darbus ar dirbdamos ne visą darbo dieną. Be to, ekonominis sunkmetis padidino moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumą ir sudavė smūgį pažangai siekiant didesnio moterų atstovavimo įmonių valdybose. Sužinokite daugiau apie lyčių nelygybę darbo rinkoje pasitelkę infografiką. (Skaityti daugiau: Būti moterimi: lyčių nelygybė darbo rinkoje tebėra didelė)

Nuoroda : 20140304TST37502
 
 
Pasidalinti
 
 
Kova su smurtu prieš moteris ir mergaites
 

Moterų teisių komiteto pirmininkas M. Gustafssonas atsako į klausimus ir dalinasi naujomis kovos su smurtu prieš moteris idėjomis Europoje

 
Smurtas šeimoje
 

Belgijoje kas trečia moteris yra bent kartą patyrusi smurtą. „EuroparlTV“ susitiko su keliomis moterimis, bandančiomis sugrįžti į normalų gyvenimą (2013–02–26)

 
„Flash mob'as" kovai su smurtu prieš moteris paremti
 

EP nariai kartu su rašytoja ir aktyviste Eve Ensler protestuoja prieš smurtą (2013–02–04)