Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)
Moterys pabėgėlės
Svarbi tema :

Tarptautinė moters diena 2016 - Moterys pabėgėlės ir prieglobsčio prašytojos

Moterų teisės/Lygios galimybės / Imigracija / Prieglobsčio politika 02-03-2016 - 08:00 / Atnaujinta: 08-03-2016 - 17:47
 
 

Į Europą nuo karo ir skurdo bėgantys prieglobsčio pabėgėliai susiduria su įvairiais sunkumais, o pabėgėlės ir prieglobsčio prašančios moterys dažnai patiria diskriminaciją ir yra pažeidžiamesnės dėl seksualinės prievartos ir smurto dėl lyties savo kilmės, tranzito ir atvykimo šalyse. Kovo 8–ąją minint Tarptautinę moters dieną Europos Parlamentas siekia atkreipti dėmesį į jų padėtį. (Skaityti daugiau: Pabėgėlių krizės veidas – moterys ir mergaitės)

ES migracijos ir prieglobsčio politikos reforma turi geriau apsaugoti pabėgėlio statuso siekiančias moteris ir vaikus. Tai numatyta antradienį Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas ragina pasirūpinti prieglobsčio prašančių moterų saugumu)

Pagrindinė šių metų Tarptautinės moters dienos tema Europos Parlamente – moterų pabėgėlių padėtis Europos Sąjungoje. Kovo 8–ąją plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai balsuos dėl pranešimo šia tema. Pakalbinome jį parengusią Mary Honeyball (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė) ir prancūzų fotografę Marie Dorigny, kurios nuotraukos apie varginančią prieglobsčio siekiančių moterų kelionę į Europą eksponuojamos EP Lankytojų centre Briuselyje ir įvairiose ES šalyse. (Skaityti daugiau: EP narė: būtina užtikrinti moterų ir vaikų pabėgėlių saugumą)

Pagrindinė šių metų Tarptautinės moters dienos tema Europos Parlamente – moterų pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų padėtis Europos Sąjungoje. Kovo 8–ąją plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos šia tema. Migrantų krizė, įskaitant prieglobsčio siekiančių moterų padėtį, taip pat bus EP sesijos debatų su Jungtinių Tautų Vyriausiuoju pabėgėlių komisaru Filippo Grandi tema. Šiuos ir kitus debatus galite stebėti tiesiogiai internetu. (Skaityti daugiau: EP sesijoje – parama moterims pabėgėlėms ir prieglobsčio prašytojoms)

Antradienį Tarptautinės moters dienos proga vykusiose diskusijose su JT vyriausiuoju pabėgėlių reikalų komisaru Filippo Grandi, Europos Parlamento (EP) svečias paragino ES gerbti pagrindines vertybes ir nepritarti besąlygiškam pabėgėlių gražinimui. Savo ruožtu EP pirmininkas M.Schulz atkreipė dėmesį į nuolatines Parlamento pastangas kovoti su prievarta prieš moteris visais atvejais: ir kilmės šalyse, ir kelionėse ir pasiekus Europą. (Skaityti daugiau: JT pabėgėlių komisaras F.Grandi ragina ES laikytis pagrindinių vertybių)

Bėgdamos nuo karo moterys ir mergaitės dažnai patiria smurtą ne tik savo kilmės šalyse, bet ir per pačią kelionę ar netgi jau atvykusios į Europą. Minėdamas šių metų Tarptautinės moters dieną Europos Parlamentas siekia atkreipti dėmesį į moterų pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų padėtį Europos Sąjungoje. Tai – pagrindinė EP renginių, skirtų Tarptautinei moters dienai, tema. Kovo 8–ąją plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai pritarė EP pranešimui šia tema. (Skaityti daugiau: ES migracijos ir prieglobsčio politika: parama moterims pabėgėlėms)

Trečiadienį Europos Parlamento Lankytojų centre Briuselyje duris atvers žinomos prancūzų fotožurnalistės Marie Dorigny paroda, kurioje eksponuojamos moterų pabėgėlių kelionę į Europą įamžinusios nuotraukos. Jas taip pat bus galima pamatyti įvairiose ES šalyse. (Skaityti daugiau: Varginanti prieglobsčio siekiančių moterų kelionė į Europą – nuotraukose)

Nuoroda : 20160226TST16212
 
 
Pasidalinti
 
 
Calais pabėgėlių stovyklose: moterų sunkumai
 

EPTV reportažas apie pastangas suteikti sveikatos priežiūros paslaugas ir psichologinę pagalbą moterims, bėgančioms nuo karo ir smurto.

 
Vaizdo ir garso medžiaga
 
Daugiau apie moterų teises
 
Lyčių lygybė: kaip paspartinti lėtą pažangą?
 

Moterų padėtis pagerėjo, tačiau atotrūkis tarp lyčių vis dar didelis.