Aktualitātes 

Featured 

Uzziniet, kam ES tērē visvairāk naudas        

ES lietas 
 

ES budžetu izmanto to politikas virzienu finansēšanai, par kuriem panākta vienošanās ES līmenī. Uzziniet vairāk par to, kā ES investē šos līdzekļus.

Klikšķini uz attēla, lai uzzinātu vairāk par katru no ES prioritātēm        

Lai veidotu labāku Eiropu, ES šogad koncentrējas uz likumdošanas priekšlikumiem, kas ietekmē mūs visus. Galvenie risināmie jautājumi ir migrācijas krīze, klimata pārmaiņas un digitālais vienotais tirgus. Uzziniet vairāk par 2017. gada sešām ES prioritātēm un ko Parlaments dara, lai tās realizētu.

Foto ar senlaicīgu rakstāmmašīnu        

Ko nozīmē būt eiropietim? Eiropas vēsturi veido ne tikai visiem zināmās personības, bet jebkurš no mums. Un katram ir nozīmīga loma mūsu mantojuma un identitātes saglabāšanā. Pārskati savas fotogrāfijas, video vai pat audio failus, atrodi liecības, ar kurām vēlies dalīties un augšuplādē tās "My House of European History" platformā, kuras mērķis ir radīt virtuālo bibliotēku ar dažādām liecībām un stāstiem no cilvēkiem visā Eiropā.

??eng.newsroom.sharingZone.shareOn_lv_LV??

Jebkuram #Brexit darījumam būtu nepieciešams Eiropas Parlamenta apstiprinājums. Lasi vairāk par EP prioritātēm… https://t.co/uBwsjFCfYP

Skatīt arī: 

Arktikas interešu pārvalde        

Globālās sasilšanas blakusparādība ir vieglāka piekļuve iepriekš nepieejamiem ziemeļu reģioniem. Ir kļuvis skaidrs, ka starptautiskā konkurence Arktikas un tās dabas resursu piekļuvei arvien pieaug. Eiropas Parlamenta Vides un Ārlietu komiteju deputāti otrdien pieņēma ziņojumu, kas aicina uz steidzamu rīcību, lai izvairītos no reģiona militarizācijas un pasargātu tā unikālo ekosistēmu no klimata pārmaiņām.

grupas foto trepēs ar skatu no augšas uz uzvarētājiem        

Jaunieši, kas izceļas ar savu apņēmību, ir pelnījuši atzinību. Tieši tādēļ Eiropas Parlaments kopā ar Starptautisko Kārļa Lielā balvas fondu katru gadu pasniedz jaunatnes Kārļa Lielā balvu. Ja esi 16-30 gadus vecs un piedalies Eiropas mēroga projektā, izmanto iespēju un piesakies konkursam. Tā uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu. Pieteikties konkursam tagad var līdz 20. februārim.

foto: ekrānšāviņš grafikam        

Neskatoties uz ekonomikas atveseļošanās pazīmēm, dažās Eiropas daļās bezdarba līmenis joprojām ir ārkārtīgi augsts. Ir palielinājušās investīcijas un ekonomika radījusi jaunas darba vietas, taču ne visi gūst vienlīdzīgu labumu no izaugsmes. Tiekoties ikgadējā Eiropas parlamentārajā nedēļā Briselē no 30. janvāra līdz 1. februārim, EP deputāti, viņu kolēģi no dalībvalstīm un augsta līmeņa Eiropas politikas veidotāji apspriedīs, kā veicināt izaugsmi un nostiprināt taisnīgumu vienotajā tirgū.

IHD2017        

Eiropas Parlamenta deputāti, Eiropas ebreju kopienu pārstāvji un citas amatpersonas trešdien pulcējās Eiropas Parlamentā Briselē, lai atzīmētu gaidāmo Starptautisko Holokausta upuru piemiņas dienu. Aptuveni seši miljoni ebreju gāja bojā nacistiskās Vācijas genocīdā 1940. gados. Saucot holokaustu par “lielāko traģēdiju Eiropas vēsturē”, EP prezidents Tajāni sacīja: “Atcerēšanās ir ne tikai piemiņas akts. Tas ir nozīmīgs process, ja vēlamies izvairīties no šādām kļūdām nākotnē.”

foto no intervijas        

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komiteja 24. janvārī apstiprināja ES un Kanādas tirdzniecības darījumu (CETA). Galīgais balsojums par šo vienošanos notiks nākamajā mēnesī. Pirms komitejas balsojuma, Facebook tiešraidē runājām ar EP deputātu, kurš atbild par CETA virzīšanu - Arti Pabriku. Viņš sarunā norādīja: “Galvenā motivācija ir nodrošināt lielākus ienākumus no tirdzniecības. CETA ir ļoti labs piemērs tam, kā būtu jāveido labi tirdzniecības darījumi.”

foto: atkritumu urnas        

Otrdien, 24. janvārī Eiropas Parlamenta vides un sabiedrības veselības komiteja balsos par grozījumiem Komisijas priekšlikumos saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu, jeb tā saukto “atkritumu pakotni”, kas sastāv no četrām direktīvām. Iepriekšējās rezolūcijās Parlaments izrādīja interesi izvirzīt vērienīgākus mērķus. Balsojums ir pirmais solis, lai sāktu sarunas ar citām iestādēm (Komisiju un Padomi) par nākotnes vienošanos. Atkritumu pakotne ir viena no 2017. gada institucionālajām prioritātēm.

Attēls ar pasaules karti, kurā redzams, ar kurām valstīm šobrīd ir spēkā esoši tirdzniečības līgumi.        

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komiteja otrdien balsos par visaptverošu tirdzniecības nolīgumu (CETA) ar Kanādu, bet CETA nav vienīgais, pie kā ES šobrīd strādā. Dažādi darījumi tiek izskatīti visā pasaulē, bet tie var stāties spēkā tikai tad, ja Eiropas Parlaments to apstiprina. Lasi rakstu, lai gūtu pārskatu par sarunu gaitu pie šī brīža līgumiem.

Foto: Eiropas Savienības karoga attēls.        

Šonedēļ Eiropas Parlamentā Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti balso par to, vai apstiprināt ES tirdzniecības darījumu ar Kanādu (CETA). Savukārt, Vides komiteja balsos par risinājumiem, lai veicinātu atkritumu pārstrādi un to atkārtotu izmantošanu.

Janvāra plenārsesija        

Šonedēļ Strasbūrā EP deputāti ievēlēja Antonio Tajāni par jauno prezidentu un izvēlējās 14 priekšsēdētāja vietniekus un 5 kvestorus. Viņi noraidīja Komisijas melno sarakstu valstīm, kurās ir augsts naudas atmazgāšanas risks un uzsvēra nepieciešamību pēc ziemas ārkārtas palīdzības bēgļiem Eiropā. Lasi par svarīgāko no janvāra plenārsesijas šajā rakstā.

Foto ar Maria João Rodrigues        

Sociālā Eiropa un labklājības sistēmas vienmēr bijušas ES uzmanības centrā, bet nepieciešams jauns stimuls un par prioritāti jākļūst politikai, kas veido ES "sociālo pīlāru". Eiropas Komisija iesniegs priekšlikumus par to, kāda būs turpmākā virzība, savukārt, ziņojumā, kas tika pieņemts ceturtdien, 19. janvārī, Parlaments norāda, ka darba likumos jāiekļauj jauna tipa darba veicējus. Ziņotāja Maria João Rodrigues (S&D, Portugāle) atbildēja uz jautājumiem par Eiropas sociālo dimensiju.

Mail notification 

Pierakstīties informācijas saņemšanai par jūsu izvēlētiem tematiem