Drošāki ceļi: tehnoloģijas dzīvību glābšanai jaunajos automobiļos 

No 2022. gada maija jauniem automobiļiem būs jābūt aprīkotiem ar tādām drošības tehnoloģijām kā “gudrā” ātruma pielāgošana un uzlabota avārijas bremzēšanas sistēma.

Deputāti otrdien balsos par likumu, kas paredz vieglos automobiļus, mikroautobusus, kravas automašīnas un autobusus aprīkot ar drošības sistēmām, lai tā samazinātu ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu. Par likumu jau panākta neformāla vienošanās ar dalībvalstu ministriem.

Viena no obligāti ieviešamajām tehnoloģijām būs “Intelektiskā ātruma pielāgošana” (ISA), kas saskaņā ar aplēsēm varētu par 20% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu. ISA, iegūstot informāciju no ceļazīmēm un kartēm, brīdinās autovadītāju par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Šī sistēma automātiski neierobežos ātrumu, un autovadītājs to varēs izslēgt.

Jaunajos auto būs jāievieš arī uzlabota avārijas bremzēšanas sistēma, uzlabota brīdināšanas sistēma par novērstu vadītāja uzmanību, avārijas joslas saglabāšanas sistēma, atpakaļgaitas kontrolsistēma, alkometriskas autobloķēšanas uzstādīšanas atvieglošana, avārijas bremzēšanas signāls un datu reģistrators (“melnā kaste”).

2018 gadā uz ES ceļiem gāja bojā aptuveni 25 100 cilvēku, bet vēl 135 000 tika nopietni ievainoti, liecina Eiropas Komisijas apkopotā informācija.

Balsojums: otrdien, 16. aprīlī

Procedūra: parastā likumdošanas procedūra, vienošanās pirmajā lasījumā

Preses konference: otrdien, 16. aprīlī, pulksten 16.00