ES plāno ieguldīt 9,2 miljardus eiro digitālajās tehnoloģijās 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

EP deputāti apstiprina finasējumu Digitālās Eiropas programmas izveidei - ©AP Images/Eiropas Savienība-EP. 

Augstas veiktspējas datošana, mākslīgais intelekts, kiberdrošība, digitālās prasmes, - Parlaments apstiprināja finansējumu, lai stiprinātu Eiropas digitālās spējas 2021. - 2027. gadā.

Digitālā Eiropa ir jauna programma, ar 9,2 eiro miljardu lielu finansējumu, kuras mērķis ir nodrošināt visiem eiropiešiem prasmes un atbilstošu infrastruktūru, kas nepieciešama, lai atbildētu uz mūsdienu izaicinājumiem digitālajā jomā, ar ko pilsoņiem nākas saskarties gan privātajā dzīve, gan uzņēmējdarbības nozarē.

Jaunā programma izveidota Digitālā vienotā tirgus stratēģijas ietvaros, kuras mērķis ir pilnveidot Eiropas stratēģiskās digitālās spējas un attīstīt digitālā vienotā tirgus tehnoloģisko potenciālu. Paredzams, ka tas ne tikai palielinās ES starptautisko konkurētspēju, bet arī nodrošinās 4 miljonu jaunu darbavietu izveidi un veidos ieguvumu Eiropas ekonomikai 415 miljardu eiro apmērā katru gadu.

‘’Pārāk ilgus gadus Eiropas tehnoloģijas atpalika no tādām trešajām valstīm kā ASV un Ķīna. Mums nepieciešama saskaņota Eiropas Savienības mēroga pieeja un vērienīgi ieguldījumi, lai rastu risinājumu pastāvīgajai neatbilstībai starp pieaugošo pieprasījumu pēc jaunākajām tehnoloģijām un pieejamo piedāvājumu Eiropā,’’ sacīja EP atbildīgā ziņotāja Angelika Mlinar (ALDE, Austrija).

Daļa budžeta, piemēram, tiktu piešķirta mazā un vidējā izmēra uzņēmumu darbības veicināšanai un valsts pārvaldes iestādēm, lai nodrošinātu iespēju plašāk un kvalitatīvāk izmantot tehnoloģijas. Savukārt atlikušais budžets tiktu novirzīts tādām stratēģiski svarīgām jomām kā superdatori, mākslīgais intelekts un kiberdrošība.

‘’Mēs varam paļauties uz Eiropas izcilību pētniecības un inovāciju jomā, bet mūsu uzņēmumiem, it ​​īpaši maziem un vidējiem uzņēmumiem, joprojām ir grūti piekļūt un praktiski izmantot priekšrocības no risinājumiem, ko piedāvā jaunās tehnoloģijas. Jaunā programma izstrādāta, lai risinātu pastāvošo testēšanas tehnoloģiju nepietiekamas izmantošanas iemeslus. Esam spēruši nozīmīgu soli, lai nodrošinātu vienu no perspektīvākajiem un nepieciešamākajiem finansējumiem Eiropas nākotnei,‘’ secināja EP deputāte Angelika Mlinar.

Digitālās Eiropas programmas piecas galvenās jomas: 
  • 2,7 miljardi eiro - superdatori; 
  • 2,5 miljardi eiro - mākslīgā intelekta attīstība; 
  • 2 miljardi eiro - kiberdrošība; 
  • 700 miljoni eiro - digitālajās prasmēs; 
  • 1,3 miljardi eiro - plaša digitālo tehnoloģiju izmantošana;