Produkti šajā kategorijā 

Foto ar senlaicīgu rakstāmmašīnu        

Dalies ar savu stāstu “My House of European History” platformā 
ES lietas 
 

Ko nozīmē būt eiropietim? Eiropas vēsturi veido ne tikai visiem zināmās personības, bet jebkurš no mums. Un katram ir nozīmīga loma mūsu mantojuma un identitātes saglabāšanā. Pārskati savas fotogrāfijas, video vai pat audio failus, atrodi liecības, ar kurām vēlies dalīties un augšuplādē tās "My House of European History" platformā, kuras mērķis ir radīt virtuālo bibliotēku ar dažādām liecībām un stāstiem no cilvēkiem visā Eiropā.

grupas foto trepēs ar skatu no augšas uz uzvarētājiem        

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva: pagarināta pieteikšanās līdz 20. februārim 
ES lietas 
 

Jaunieši, kas izceļas ar savu apņēmību, ir pelnījuši atzinību. Tieši tādēļ Eiropas Parlaments kopā ar Starptautisko Kārļa Lielā balvas fondu katru gadu pasniedz jaunatnes Kārļa Lielā balvu. Ja esi 16-30 gadus vecs un piedalies Eiropas mēroga projektā, izmanto iespēju un piesakies konkursam. Tā uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu. Pieteikties konkursam tagad var līdz 20. februārim.

IHD2017        

Vēstures mācībstunda: Parlaments piemin holokausta upurus 
ES lietas 
 

Eiropas Parlamenta deputāti, Eiropas ebreju kopienu pārstāvji un citas amatpersonas trešdien pulcējās Eiropas Parlamentā Briselē, lai atzīmētu gaidāmo Starptautisko Holokausta upuru piemiņas dienu. Aptuveni seši miljoni ebreju gāja bojā nacistiskās Vācijas genocīdā 1940. gados. Saucot holokaustu par “lielāko traģēdiju Eiropas vēsturē”, EP prezidents Tajāni sacīja: “Atcerēšanās ir ne tikai piemiņas akts. Tas ir nozīmīgs process, ja vēlamies izvairīties no šādām kļūdām nākotnē.”

Janvāra plenārsesija        

Plenārsesija: vidusposma vēlēšanas, sociālās tiesības, ziemas palīdzība bēgļiem 
ES lietas 
 

Šonedēļ Strasbūrā EP deputāti ievēlēja Antonio Tajāni par jauno prezidentu un izvēlējās 14 priekšsēdētāja vietniekus un 5 kvestorus. Viņi noraidīja Komisijas melno sarakstu valstīm, kurās ir augsts naudas atmazgāšanas risks un uzsvēra nepieciešamību pēc ziemas ārkārtas palīdzības bēgļiem Eiropā. Lasi par svarīgāko no janvāra plenārsesijas šajā rakstā.

Foto: portretu kolāža        

Eiropas Parlamenta prezidenta vēlēšanas 
ES lietas 
 

Eiropas Parlaments otrdien, 17. janvārī balsos, lai ievēlētu tā jauno priekšsēdētāju, kas turpmāk aizstās Martinu Šulcu, kurš EP prezidenta amatā bijis 5 gadus. Šobrīd ir septiņi oficiālie kandidāti, taču jauni kandidāti var tikt nominēti vai to kandidatūra atsaukta pirms katras no pirmajām trim vēlēšanu kārtām, ja prezidents netiek ievēlēts jau pirmajā balsošanas kārtā. Sekojiet līdzi kandidātu uzrunām otrdienas rītā un balsošanai tiešraidē mūsu mājas lapā un sociālajos medijos.

Foto no intervijas ar Lamasūru        

Lamasūrs: mainot ES finansējumu, nenotiks dalībvalstu ietekmes mazināšana 
ES lietas 
 

Ziņojumā, kas tiks prezentēts Eiropas Parlamentā ceturtdien, norādīts, ka nākotnē ES vajadzētu paļauties mazāk uz tiešajiem budžeta maksājumiem no dalībvalstīm un tā vietā pieņemt atjaunotu “pašu resursu” sistēmu, kā tas bija kādreiz. Ziņojuma līdzautors, Francijas EP deputāts Alēns Lamasūrs (Alain Lamassoure) pirms ziņojuma prezentēšanas tikās ar mums uz sarunu un norādīja, ka ziņojumā netiek rosināta ietekmes pāreja no valstu galvaspilsētām uz Briseli.