Kopīgot šo lapu: 

Otrajā februāra plenārsesijā notika diskusijas un balsošana par stāvokli Ukrainā, pasākumiem vieglo automašīnu CO2 emisiju samazināšanai un tabakas noteikumiem, kuru mērķis ir atturēt jauniešus no smēķēšanas uzsākšanas. Parlamenta viesojās Čehijas prezidents Milošs Zemans.

Plenārseija tika atklāta ar klusuma brīdi, lai pieminētu Ukrainas nemieros bojāgājušos.


Saskaņā ar Eiropas Parlamenta otrdien apstiprinātajiem noteikumiem, Eiropas trūcīgie iedzīvotāji turpinās saņemt pārtikas un pamata materiālo atbalstu arī no 2014. līdz 2020.gadam. Fonda finansējums ir noteikts 3,5 miljardu eiro apmērā.


Trešdien Parlaments pieņēma rezolūciju, aicinot sodīt seksuālo pakalpojumu pircējus, nevis sniedzējus. Tajā uzsvērts, ka prostitūcija - piespiedu vai brīvprātīga - ir cilvēka cieņu un tiesības aizskaroša, kā arī Parlaments aicina dalībvalstis meklēt gala stratēģijas un alternatīvus ienākumu avotus sievietēm, kas vēlas pārtraukt nodarboties ar prostitūciju.


Trešdienas balsojumā EP deputāti galīgi apstiprināja Tabakas direktīvas grozījumus ar mērķi padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu ES jauniešiem. Šim nolūkam tiks aizliegtas cigarešu un tabakas "garšas" un paciņas, kurās ir mazāk nekā 20 cigarešu, savukārt ilustrētiem brīdinājumiem par smēķēšanas kaitīgumu būs jāsedz 65% no iepakojuma. Jauni noteikumi regulēs arī elektronisko cigarešu pārdošanu.


Ar trešdienas balsojumu par eCall sistēmas izveidi, EP deputāti norāda, ka no 2015. gada oktobra visus jaunos automašīnu modeļus vajadzētu aprīkot ar avārijas zvanu sistēmu (eCall), kas automātiski brīdina glābšanas dienestus par autoavārijām.


Eiropas Parlaments otrdien atbalstīja tiesību aktus, kas no 2020. gada samazina pieļaujamo oglekļa dioksīda (CO2) koncentrāciju jaunu vieglo auto izplūdes gāzēs. Pašlaik atļautais slieksnis ir 130 g/km, bet no 2020. gada tas nedrīkstēs pārsniegt 95 g/km.


Otrdien Eiropas Parlaments apstiprināja ES noteikumus, kas atvieglos dalībvalstu iespējas iesaldēt un konfiscēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus visā Eiropā. Pašlaik iesaldēt vai konfiscēt izdodas vien mazāk nekā 1% noziedzīgi gūtas peļņas.


Eiropas Parlaments trešdien atbalstīja tiesību aktus, kas prasa nodrošināt publiskā sektora tīmekļa vietņu satura pieejamību visiem lietotājiem, jo īpaši personām ar invaliditāti un veciem cilvēkiem. Vairāk nekā 167 miljoni ES iedzīvotāju sastopas ar grūtībām, kas neļauj izmantot tiešsaistes publiskā sektora pakalpojumus.


Lai atvērtu dzelzceļa pakalpojumu tirgu un nodrošinātu augstāku pārvadājumu kvalitāti, EP deputāti trešdien apstiprināja sešu tiesību aktu projektus par ES dzelzceļa nozares reformu.