Situācija Eiropas Savienībā: ir pienācis laiks izvērtēt paveikto 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Nepalaid garām - SOTEU 2018. 

Debates par situāciju Eiropas Savienībā notiks trešdien, 12. septembrī, plkst. 09:00 (pēc vietējā laika). Ir pienācis laiks izvērtēt paveikto un saprast, kas vēl darāms.

Debatēm varēs sekot tiešraidē, kā arī pievienoties diskusijai sociālajos tīklos. Vairāk informācijas - mūsu rakstā.

 

Ikgadējās debates par situāciju Eiropas Savienībā notiek regulāri pirmās plenārsesijas laikā septembrī. Tas ir veids, kā deputāti var uzraudzīt Eiropas Komisijas darbu, izvērtēt Komisijas paveikto aizvadītajā gadā, kā arī palīdzēt Komisijai noteikt ES attīstības galvenos virzienus un nākotnes prioritātes.

Šogad debates par situāciju Eiropas Savienībā ir jo īpaši nozīmīgas, jo tās ir noslēdzošās debates šajā sasaukumā, pirms Eiropas vēlēšanām, kas notiks 2019. gada maijā, un jaunās Komisijas izveides.

Debašu mērķis ir ne tikai atskatīties uz paveikto un izvērtēt, ko ES ir darījusi pēdējo gadu laikā savu pilsoņu labā, bet arī uzdot toni nākamiem pieciem gadiem, iezīmējot galvenos izaicinājumus un pārrunājot ES nākotnes vīziju.

Debates sāksies ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera uzrunu, kurā viņš sniegs Komisijas vērtējumu par padarīto aizvadītajā gadā un izklāstīs ES nākotnes prioritātes. Komisijas priekšsēdētaja uzrunai sekos diskusija ar EP deputātiem. Deputātiem būs iespēja dalīties savā redzējumā un nosaukt viņuprāt būtiskākās prioritātes ES nākotnei.

Pagājušogad debatēs par situāciju Eiropas Savienībā tikai pārrunāti tādi jautājumi kā drošības pasākumi, plāns aizsardzībai, legālā migrācija, starptautiskā tirdzniecība, sociālā vienlīdzība, ES budžets. Deputāti diskutēja, kā stiprināt demokrātiju un lēmumu pieņemšanas procesu ES. Uzziniet vairāk par pagājušā gada debatēm paziņojumā presei.

Tiešraide

Debates, jebkurā no 24 ES oficiālajām valodām, būs skatāmas tiešraidē Eiropas Parlamenta vai Eiropas Komisijas mājas lapā.

Facebook

12. septembrī debates par Situāciju Eiropas Savienībā tiks pārraidītas tiešraidē Parlamenta Facebook lapā.

Deputātu viedokļi

Uzziniet, kas deputātiem sakāms sociālajos tīklos par situāciju ES, izmantojot EP Newshub.

Twitter

Jaunāko informāciju savā valodā jūs varat saņemt sekojot mūsu Twitter kontiem. Pievienoties tiešsaistes diskusijai var izmantojot mirkļbirku #SOTEU.

Audiovizuālie materiāli

Parlamenta audiovizuālais dienests nodrošina fotogrāfijas, video un citu multivides materiālu saistībā ar debatēm, kas būs pieejams šeit.

Parlamenta loma

Ikgadēji tiek pārrunāta situācija Eiropas Savienībā ar mērķī veicināt pārskatāmību, uzraudzību, kā arī nodrošināt institūciju abpusēju atbildību. Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija, kas pārstāv pilsoņu intereses un ir eiropiešu balss Eiropā.

2014. gada vēlēšanās vēlētājiem pirmoreiz bija dota iespēja ietekmēt Eiropas Komisijas priekšsēdētaja vēlēšanu iznākumu. Lielāka pilsoņu iesaistīšanās ES politisko procesu norisē veicināja EP lomu un ietekmi ES dienas kārtības noteikšanā.

2019. gada Eiropas vēlēšanas

Līdz Eiropas vēlēšanām ir atlicis mazāk nekā gads. Simtiem miljoniem eiropiešu vēlēs savu interešu pārstāvjus Eiropas Parlamentā. EP rezultāti noteiks, kas vadīs Eiropas Komisiju nākamajos piecos gados. Eiropas nākotne ir eiropiešu rokās. Uzziniet vairāk par 2019. gada Eiropas vēlēšanām preses tematiskajā failā.

Ja vēlaties palīdzēt skaidrot, kāpēc ir svarīgi balsot nākamā gada Eiropas vēlēšanās, un mudināt balsot citus, reģistrējieties https://www.thistimeimvoting.eu/lv