Kopīgot šo lapu: 

27. novembrī Eiropas Parlaments kopīgi ar Eiropas Komisiju organizē augsta līmeņa konferenci par pētījumu un inovāciju ietekmi uz ES iedzīvotāju ikdienu.

Otrdien, 27. novembrī, Eiropas Parlaments uzņems konferences dalībniekus par jauno tehnoloģiju un pētījumu ietekmi uz mūsu dzīvi. Konference brīvi pieejama ikvienam. Reģistrēties dalībai var šeit.

Pēdējo 30 gadu laikā ES ir investējusi 200 miljardus eiro pētniecības un inovāciju projektos ar mērķi uzlabot eiropiešu dzīvi vairākās jomās.

Iespējas, ko sniedz pētniecība, ir plašas: no Galileo sistēmas (Eiropas GPS) līdz Casper programmai, robotam, kas palīdz bērniem cīņā ar vēzi. Pagājušajā gadā vairāk nekā 60% pabeigto projektu, ko finansēja Eiropas Pētniecības Padome (ERC), tiek uzskatīti par nozīmīgiem atklājumiem zinātnes jomā.

ES izcilība zinātnē 
  • Pēdējo 10 gadu laikā vairāk nekā 80 ES zinātnieku saņēmuši Nobela prēmiju tādās jomās kā ķīmija, ekonomika, fizika vai medicīna. 

Pētnieki un politiķi tiksies Briseles konferencē, lai pārrunātu pagātnes un tagadnes sasniegumus. Paredzēts organizēt sekojošus diskusiju paneļus:


  • Veselība un labsajūta;
  • Ilgtspējīga apkārtējā vide;
  • Inovāciju ieviešana tirgū;
  • Droša sabiedrība visiem.

Lai iepazītos ar pasākuma programmu un apmeklētu reģistrācijas platformu, uzklikšķiniet uz zemāk noradītām saitēm.

Pievienoties diskusijai par pētniecību un inovācijām sociālajos tīklos varēs, izmantojot pasākuma mirkļbirku #ResearchImpactEU.