Atskats uz EP sesiju: Lielbritānijas izstāšanās no ES, propagandas apkarošana, kiberdrošība

Aizvadītajā sesijā deputāti apstiprināja rīcības plānu un ārkārtas pasākumus ‘’Brexit’’ kontekstā, atbalstīja noteikumus, kas uzlabos produktu pieejamību, pieņēma ES ‘’Kiberdrošības aktu’’.

Atskats uz EP sesiju: Brexit, propagandas apkarošana, kiberdrošība.

Dienu pēc Lielbritānijas Parlamenta Pārstāvju palātas balsojuma un nolīguma par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES atkārtotas noraidīšanas, EP deputāti aicināja Lielbritāniju izlemt, ko tā grib no ‘’Brexit’’. Parlaments nobalsoja par rīcības plānu un virkni ārkārtas pasākumiem, kuri attiecas uz vairākām nozīmīgām jomām, lai mazinātu iespējamā “Brexit” bez vienošanās negatīvo ietekmi uz iedzīvotājiem un ekonomiku.

Parlaments galīgajā balsojumā apstiprināja Eiropas pieejamības aktu. Vairāki ikdienā lietojamie produkti un pakalpojumi, kā biļešu automāti, viedtālruņi vai maksājuma termināļi, tagad kļūs pieejamāki cilvēkiem ar invaliditāti un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Eiropas Pieejamības akts daudzus produktus un pakalpojumus padarīs pieejamus cilvēkiem ar invaliditāti un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Deputāti atbalstīja jaunus noteikumus, kas veicinās Pilsoniskās iniciatīvas veiksmīgāku iesniegšanu.

Tuvojoties Eiropas vēlēšanām, kas Eiropā notiks 23.-26. maijā, Parlaments atbalstīja noteikumus, lai atturētu no ļaunprātīgas datu izmantošanas politiskiem mērķiem un sodītu Eiropas politiskās partijas, kuru locekļi savās kampaņās apzināti pārkāpj datu aizsardzības noteikumus, lai ietekmētu vēlēšanu rezultātus. Lai cīnītos ar dezinformāciju, naidīgu propagandu un stiprinātu ES spējas pretdarboties hibrīduzbrukumiem, deputāti aicināja ES izstrādāt jaunu regulējumu.

Vairāk mūsu intervijā ar Drošības un aizsardzības apakškomitejas (SEDE) priekšsēdētāju Annu Fotigu.

Deputāti trešdien vienojās par nepieciešamajiem uzlabojumiem Vīzu informācijas sistēmā (VIS), kuriem jāstiprina ES spējas stāties pretī ar migrāciju saistītajiem drošības izaicinājumiem.

Otrdien, diskutējot ar EP deputātiem par Eiropas nākotni, Slovākijas premjerministrs Peters Pellegrini, uzsvēra, ka izolācija, protekcionisms un nacionālisms nav atbilstošs risinājums mūsdienu izaicinājumiem un nevar būt stimuls Eiropas turpmākajai attīstībai. Slovākijas premjerministrs bija astoņpadsmitais ES dalībvalstu vadītājs, kurš, debašu cikla par Eiropas nākotni ietvaros, uzrunāja EP deputātus.


Otrdien Parlaments apstiprināja jaunas direktīvas projektu, lai labāk aizsargātu vājākos tirdzniecības partnerus pārtikas piegādes ķēdē, kā lauksaimnieki un mazie pārtikas produktu uzņēmumi, kuriem bieži nākas saskarties ar negodprātīgu tirdzniecības praksi no lielo operatoru puses, piemēram, lielveikaliem.

Eiropas Parlaments atbalstīja noteikumus, kas novērsīs vai mazinās netaisnīgu tirdzniecības praksi pārtikas piegādes ķēdē.

Deputāti atbalstīja ES ‘’Kiberdrošības aktu’’, kas paredz izveidot pirmo ES mēroga kiberdrošības sertifikācijas shēmu.

Vairāk par kiberdrošības draudiem mūsu infografikā.

Otrdien Parlaments apstiprināja prioritātes Eiropas Solidaritātes korpusa programmai 2021.-2027. gadā.

Tajā pašā dienā, deputāti pieņēma ziņojumu par ES un Krievijas politiskajām attiecībām, uzsverot, ka ES jābūt gatavai noteikt papildu sankcijas pret Krieviju, ja tā turpinās pārkāpt starptautiskās tiesības.

Ceturtdien Parlaments pauda bažas, ka ES dalībvalstis ir izgāzušas Eiropas Komisijas ieceri papildināt ES melno sarakstu, kurā iekļautās valstis neveic pietiekamus pasākumus, lai nepieļautu naudas atmazgāšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Uzzini vairāk par plenārsesijas norisi

Seko Parlamenta aktivitātēm sociālo mediju tīklos