Atskats uz EP sesiju: drošāki ceļi, trauksmes cēlēji, patērētāju aizsardzība 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Noslēdzošā sēdē pirms Eiropas vēlēšanām maijā, deputāti apstiprināja noteikumus par papildu drošības aprīkojumiem jaunajos automobiļos un ES mēroga standartiem trauksmes cēlēju aizsardzībai.

Parlaments apstiprināja jaunus pasākums, kas uzlabos ceļu satiksmes drošību, samazinot negadījumu skaitu. No 2022. gada maija jaunās automašīnas būs obligāti jāaprīko ar tādām drošības tehnoloģijām kā avārijas bremzēšanas sistēma un “viedā” ātruma pielāgošana.

Pateicoties 16. aprīlī apstiprinātiem noteikumiem, visiem darbiniekiem ES, ieskaitot mazāk aizsargāto darbinieku kategorijai ar netipiskiem darba līgumiem un tiem, kuri veic nestandarta darbus, piemēram, darbu pēc pieprasījuma vai uz kuponu sistēmu balstītu darbu, būs nodrošināti caurskatāmi un paredzami darba nosacījumi.

Lai uzlabotu Eiropas drošību un stiprinātu Eiropas robežu un krasta apsardzi, 17. aprīlī Eiropas Parlaments apstiprināja lēmumu līdz 2027. gadam izveidot ES Robežu un krasta apsardzes aģentūrā pastāvīgu robežsargu korpusu ar 10 000 darbiniekiem.

‘’Nevajag cīnīties pret populistiem, jārisina cilvēku neapmierinātības cēloņus,’’ 17. aprīlī uzrunājot EP deputātus, sacīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš. Šīs bija 20. un pēdējās šā sasaukuma deputātu debates ar kādu no ES valstu vai valdību vadītājiem par Eiropas nākotni.

Tikai viena stunda! Tik daudz laika būs dots interneta uzņēmumiem, lai dzēstu teroristiska rakstura saturu tiešsaistē pēc atbildīgo iestāžu pieprasījuma, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, ko šonedēļ apstiprināja Eiropas Parlamenta deputāti. Tāpat Parlaments apstiprināja noteikumus, kas ierobežos divējāda pielietojuma ķimikāliju pieejamību, kas šobrīd teroristiem dod iespēju pagatavot improvizētās sprāgstierīces mājas apstākļos.

16. aprīlī Parlaments galīgajā balsojumā apstiprināja likumprojektu, lai nodrošinātu kopīgus obligātus aizsardzības standartus trauksmes cēlējiem- cilvēkiem, kuri ziņo par ES likumu pārkāpumiem vai izpauž ar darbu saistītā kontekstā iegūtu informāciju par nelikumīgām darbībām visā ES. Jaunie noteikumi nodrošina trauksmes cēlēju drošību, piekļuvi ziņošanas kanāliem un informācijas konfidencialitāti, kā arī nosaka drošības pasākumus, lai novērstu pret trauksmes cēlējiem vērstus atriebības pasākumus.

16. aprīļa debatēs vairākums deputātu atzinīgi novērtēja lēmumu pagarināt Apvienotās Karalistes dalību ES. Deputāti aicināja Apvienotās Karalistes valdību konstruktīvi izmantot viņiem atvēlēto pagarinājuma laiku.

Parlaments turpmākajos gados vēlas palielināt investīcijas pētniecībā, ES kosmosa un Digitālās Eiropas programmās. EP deputāti nobalsoja par projektu finansējumu, darbības jomu un prioritātēm 2021.-2027. gadā.

Neatkarīgi no tā, kur un kādā viedā ES tiek iegādāta prece, augsti drošuma standarti tiek nodrošināti visiem patērētājiem ES. 17. aprīlī Eiropas Parlaments apstiprināja jaunos noteikumus, kuru mērķis ir apkarot negodīgu praksi un produktu divējādu kvalitāti.

16. aprīlī, uzrunājot EP deputātus Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas (ENVI) sanāksmē Strasbūrā, sešpadsmit gadus vecā zviedru vides aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg) aicināja veikt ‘’pastāvīgas un vērienīgas izmaiņas visās sabiedrības jomās”, lai stātos pretī klimata pārmaiņu izaicinājumiem.

Grēta Tunberga (Greta Thunberg) Eiropas Parlamentā.