Kopīgot šo lapu: 

Kas notiek pēc jaunā Eiropas Parlamenta ievēlēšanas? Aicinām iepazīties ar nākamajiem soļiem mūsu infografikā.

2019. gadā no 23. līdz 26. maijam ES pilsoņi vēlēs nākamo Eiropas Parlamentu. Latvijā vēlēšanas notiks 25. maijā. Nākamajās Eiropas vēlēšanās pilsoņi ievēlēs 751 EP deputātu, kas pārstāvēs un aizstāvēs mūsu intereses ES līdz 2024. gadam.

Jaunievēlēto Eiropas Parlamenta deputātu uzdevums būs nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja ievēlēšana un Komisāru kolēģijas apstiprināšana.

Eiropas vēlēšanas un Eiropas Komisijas apstiprināšana.  

Eiropas politiskās partijas ir izvirzījušas savus vadošos kandidātus Komisijas priekšsēdētāja amatam. Pēc vēlēšanām, ņemot vērā Eiropas Parlamenta vēlēšanu iznākumu, ES valstu un valdību vadītāji ierosinās kandidātu Komisijas priekšsēdētāja amatam. Parlaments ir izteicies, ka nepiekritīs kandidātam, kurš nav piedalījies tā saucamajā "Vadošā kandidāta" procesā. Jaunievēlētais Parlaments balsos par jauno Eiropas Komisijas priekšsēdētāju jūlijā.

Dalībvalstīm, ciešā sadarbībā ar jauno Eiropas Komisijas priekšsēdētāju, ir jāpiedāvā komisāru amatu kandidātus.

Komisāru amata kandidātu uzklausīšanas veic EP parlamentārās komitejas, kas ir atbildīgas par attiecīgā komisāra amata kandidāta portfeli un atbildības jomu. Pēc uzklausīšanas procesa pabeigšanas, Eiropas Parlaments apstiprinās jaunās Komisijas sastāvu, balsojot par komisāru kolēģiju kopumā.

Paredzēts, ka jaunā Eiropas Komisija darbu uzsāks 2019. gada 1. novembrī.