2019. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva piešķirta radio programmai no Itālijas 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

2019. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas laureāti no Itālijas, Somijas un Austrijas.  

Šogad jaunatnes Kārļa Lielā balvu saņēma Itāļu jauniešu veidotais IT projekts ‘’Europhonica’’: radio programma, kurā jauni cilvēki dalās ar saviem stāstiem un idejām par Eiropu.

28. maijā Vācijas pilsētā Āhenē balvu pasniedza Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Rainers Vīlands. “Projekts Europhonica ir lielisks piemērs tam, kā tuvināt Eiropas Savienības institūcijas tās iedzīvotājiem, veicinot viņu izpratni par institūciju darbu un uzlabojot nosacījumus viņu pilsoniskai līdzdalībai,” sacīja EP priekšsēdētāja vietnieks.

Kopš 2008. gada Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds ik gadu piešķir Kārļa Lielā balvu 16-30 gadus vecu jauniešu projektiem, kas sekmē saprašanos starp cilvēkiem no dažādām Eiropas valstīm, veicinot kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos.

Katru gadu ES valstu žūrijas 28 dalībvalstīs nosaka attiecīgās valsts uzvarētāju. Visi 28 dalībvalstu uzvarētāji tiek apbalvoti ar diplomiem un medaļām. 30. maijā viņi piedalīsies Starptautiskās Kārļa Lielā balvas pasniegšanas ceremonijā. Kārļa Lielā balva šogad tiek pasniegta ANO ģenerālsekretāram Antoniu Gutērrešam (Antonio Guterres) par viņa ‘’izciliem nopelniem, aktīvi aizstāvot Eiropas sabiedrības attīstības modeli”.


2019. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas laureāti:

1. vieta: Itālija - Europhonica IT (RadUni - Associazione Operatori Radiofonici Universitari / Universitātes radio operatoru asociācija).

Europhonica IT ir radio programma un platforma, kurā neatkarīgie studentu un universitāšu mediji var izplatīt savu balsi. Redakcijas komandu veido jaunieši no Francijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas un Vācijas; programma tiek pārraidīta ik mēnesi no Eiropas Parlamenta Strasbūrā.

2. vieta: Somija - Tava Eiropas pilsonība (Eiropas Jaunatnes parlaments).

Projekts ‘’Tava Eiropas pilsonība” nodrošina iespēju Somijas jauniešiem uzzināt par Eiropas kultūrām un lēmumu pieņemšanas procesu ES. Papildus skolās rīkotām stundām par Eiropas Savienību, četros starptautiskos pasākumos pulcējās ap 500 jauniešu, lai apspriestu, debatētu un veidotu viedokļus par šobrīd Eiropā aktuālām tēmām. Dalībnieki arī piedalījās simulācijas uzdevumos, praksē izmēģinot procesu, kā tiek pieņemti lēmumi Eiropas Parlamentā.

3. vieta: Austrija - Musulmaņi pret antisemītismu, Muslimische Jugend Österreich.

Pilotprojekta ‘’Musulmaņi pret antisemītismu’’ mērķis ir veicināt jauno musulmaņu abu dzimumu pārstāvju izpratni par antisemītisma problēmu no pašu musulmaņu objektīvās pozīcijas, kritiski izvērtējot esošo lietu stāvokli. Tika organizēti semināri un darbnīcas ar ekspertiem, kā arī veidotas tikšanās vietas musulmaņiem un ebrejiem, lai veicinātu kopīgu Austrijas un Eiropas identitāti.

Latvijā šogad uzvarēja Latvijas Debašu asociācijas "QUO Tu domā?" izveidotā galda spēle ‘’Populists’’. Viens no projekta mērķiem ir palīdzēt attīstīt kritisko domāšanu, apgūt analīzes spējas un iemaņas atspēkot publiskajā telpā izskanējušās populistiskas idejas. Kritiskā domāšana palīdz stiprināt Eiropas demokrātiju un veicina cīņu pret viltus ziņām un propagandu.

Seko jaunumiem sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #ECYP2019.