Prakse Eiropas Parlamentā: piesakies līdz 30. jūnijam! 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Katru gadu praksei Eiropas Parlamentā piesakās 21 000 cilvēku, no kuriem tiek izraudzīti 900 cilvēku. Pasteidzies un piesakies! 

Vienmēr gribēji redzēt, kā notiek ikdienas darbs starptautiskā, daudzvalodīgā institūcijā tādā, kā Eiropas Parlaments? Piesakies praksei un gūsti pieredzi ES lēmumu pieņemšanas epicentrā!

Eiropas Parlaments ir ES līmeņa politisko debašu un lēmumu pieņemšanas nozīmīgs forums.

Eiropas Parlamenta deputātus ievēl tiešās vēlēšanās visās dalībvalstīs, lai viņi pārstāvētu iedzīvotāju intereses ES tiesību aktu pieņemšanā un nodrošinātu, ka citas ES iestādes strādā demokrātiski sabiedrības interesēs.

Lai piedāvātu profesionālās apmācības iespējas un iepazīstinātu ar Eiropas Parlamentu un tā darbu, universitātes absolventiem, sākot no 18 gadu vecuma, Parlaments piedāvā vairāku veidu praksi.

Prasības personām, kuras piesakās R. Šūmana praksei: 
  • vecums vismaz 18 gadi; 
  • ir nepieciešamās valodu zināšanas; 
  • iegūts(-i) augstākās izglītības diploms(-i); 
  • iepriekš nav strādāts nevienā ES iestādē vai struktūrā ilgāk kā divus secīgus mēnešus; 
  • ne jaunāko, ne vecāko kursu studenti sešus mēnešus pirms prakses sākuma nav piedalījušies mācību apmeklējumu programmās. 

Lai pieteiktos R. Šūmana praksei Eiropas Parlamentā, jāiesniedz savu pieteikumu prakses piedāvājumu galvenajā lapā līdz 30. jūnijam. Veiksmīgie kandidāti strādās Parlamentā no 2019. gada 1. oktobra līdz 2020. gada 28. februārim.