Kopīgot šo lapu: 

Parlamentam ir būtiska loma nākamā Komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanā. Aicinām iepazīties ar priekšsēdētāja apstiprināšanas kārtību mūsu infografikā.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanas kārtība. 

20. - 21. jūnijā Briselē norisinājās Eiropadomes samits, kurā valstu un valdību vadītāji apsprieda iespējamos kandidātus ES institūciju vadītāju amatiem. Sarunas turpināsies nakamajā Eiropadomes sanāksmē 30. jūnijā.

Pēc Eiropadomes sanāksmes, ņemot vērā Eiropas vēlēšanu iznākumu, Eiropadomes priekšsēdētājam jāpiedāvā kandidāts Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatam.

Paredzēts, ka Parlaments varētu balsot par jauno Komisijas priekšsēdētāju jūlija otrajā plenārsēdē, kas notiks no 15. līdz 18. jūlijam Strasbūrā.

Pēc Komisijas priekšsēdētāja apstiprināšanas amatā, dalībvalstīm, ciešā sadarbībā ar jauno Eiropas Komisijas priekšsēdētāju, jāpiedāvā kandidātus komisāru amatiem.

Komisāru amata kandidātu uzklausīšanu veic EP parlamentārās komitejas, kas ir atbildīgas par attiecīgā komisāra amata kandidāta portfeli un atbildības jomu. Pēc uzklausīšanas procesa pabeigšanas, Eiropas Parlaments apstiprinās jaunās Komisijas sastāvu, balsojot par komisāru kolēģiju kopumā.

Paredzēts, ka jaunā Eiropas Komisija darbu uzsāks 2019. gada 1. novembrī.