EP politisko grupu prioritātes: Eiropas Tautas partijas grupa (ETP)  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

ETP ir lielākā no pašreiz izveidotām septiņām politiskajām grupām 9. sasaukuma Eiropas Parlamentā.

Aptuveni 200 miljoni eiropiešu Eiropas vēlēšanās maijā ievēlēja Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pārstāvēs viņu intereses jaunajā Parlamentā. Ievēlētie deputāti pēc politiskās piederības apvienojas politiskajās grupās. Šobrīd Parlamentā izveidotas septiņas politiskās grupas.

Aicinām iepazīties ar katras grupas prioritātēm mūsu video sižetu sērijā.


ETP grupa ir pārstāvēta devītā sasaukuma Parlamentā ar lielāko deputātu skaitu - 182 vietas. Šī ir viena no visilgāk pastāvošām EP politiskajām grupām. Grupa ir pārstāvēta Eiropas Parlamentā kopš pirmajām tiešajām vēlēšanām 1979. gadā.

Šajā labēji centriskā grupā darbojas deputāti no 26 ES valstīm. Izņēmums ir Igaunija un Apvienotā Karaliste, kuras nav pārstāvētas ETP grupā.

Manfrēds Vēbers (Vācija), kurš jau 2004. gadā kļuva par EP deputātu, kopš 2014. gada ir grupas priekšsēdētājs. ETP priekšsēdētājam ir 10 vietnieki.

Grupas mērķi ir veidot konkurētspējīgāku un demokrātiskāku Eiropu. Citas ETP darbības prioritātes ir migrācijas efektīva pārvaldība, tirdzniecības un nodarbinātības veicināšana.

5 no 14 Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniekiem ir ETP grupas locekļi, tāpat kā 8 no 20 Parlamenta komiteju priekšsēdētājiem pārstāv ETP grupu.